Skip to main content

Uniklé obrázky s Ada Wong a trofeje z Resident Evil 4 Remake, který byl někde zdražen

+ videosrovnání dema na PC a konzolích.

Do 24. března je ještě docela daleko, přesto se už minulý týden v některých zemích začaly předčasně prodávat krabicovky Resident Evil 4 Remake, takže internet je plný spoilerů a úniků.

Díky nim lze spatřit, jak na RE Engine prokoukla Ada Wong. Jestli je pořád krásná a sexy jako v originálu, posuďte sami:

> Venku je také už seznam achievementů a trofejí z konzolových verzí hry. Prohlédnout si je můžete zde.

Na adresu Capcomu jinak zaznívají stížnosti, že PC verze předělávky byla na Steamu v některých zemích zdražena. Nejvíce patrné to má být v Argentině a Turecku, kde to bylo trojnásobné. A například v Pákistánu to s aktuální cenovkou 60 dolarů je více než tamní měsíční plat.

Technické videosrovnání pátečního Chainsaw dema RE4 zjistilo, že se používá stejná metoda (temporal reconstruction) jako ve Village.

PS5 verze běží o zhruba pět snímků plynuleji než ta pro Xbox Series X. Doporučuje se však ve všech verzích využívat Performance mód (tedy ten bez raytracingu), protože v něm je stabilních 60fps.

Remake na Xbox Series S nepodporuje raytracing ani hezčí fyzikou vlasů postav či srsti zvířat (zapnutelné na PC a silnějších konzolích), dále XSX trpí občas zlobivými texturami, detaily a stíny.

V ostatních verzích raytracing zařídí nasvícení vybraných lokací a odrazy, ale není to něco, čeho byste si hned všimli, takže o něco extra se nepřichází.

Read this next