Skip to main content

Remake Resident Evil 4 na 3 milionech kusů za pár dnů

Nejlepší výsledek z posledních dílů.

Capcom může být nadmíru spokojen, na jeho snahu o oprášení klasiky totiž hráči reagovali svými peněženkami kladně.

Minulý pátek vydaný Resident Evil 4 Remake totiž dosáhl prodejnosti 3 milionu kusů za úvodní 2 dny na trhu. Jedná se o součet krabicovek a digitálních verzí. Vše dohromady překonalo starý originál hry na GameCube (o 29 procent).

To signalizuje, že jde o druhý nejrychleji prodávaný díl této hororové série. Lépe se dařilo jen Resident Evil 6 z 2012, který byl na 4,5 milionech kusů za stejnou dobu.

Pro srovnání s ostatními díly z poslední doby, Resident Evil Village byl na 3 milionech za 4 dny, RE2 Remake na to potřeboval 1 týden, zatímco RE3 Remake zaujal "jen" 2 miliony kupujících za úvodních 5 dnů.

Data z Velké Británie jinak upřesnila, že odbyt krabicovek RE4 Remake byl o 250 procent vyšší než u Dead Space Remake v době premiéry. A že průměrná prodejní cena RE4 Remake činí 62 britských liber, což je nejvíce za celou sérii.

Průměrná herní doba na dokončení RE4 Remake dosahuje 15,5 hodiny, zatímco kompletisté si mohou přičíst tři hodiny navíc. Hra se také stala jedničkou ve Steam hitparádě za minulý týden, kde měl RE4 Remake přes 100 tisíc hráčů naráz, čímž v popularitě překonal RE Village.

Zastoupení verzí mezi platformami je v Británii následující: 73 procent PS5 verze, 13 procent PS4 verze a jen 14 procent Xbox verze.

Read this next