Skip to main content

XCOM by Cenega ráda přeložila

Začala kompletní tiskovkou s oznámením.

Stačilo odhalení s nastíněním záměrů tvůrců a z XCOM: Enemy Unknown se rázem stala jedna z nejvíce vyhlížených her právě započatého roku (aspoň pro pamětníky a dokud to nezkazily první obrázky a vyhození mikromanagmentu).

Je proto dobře, že domáci distributor 2K, kterým je Cenega Czech, bude aktivní: "Konkrétní jednání o případné lokalizace této hry jsme s 2K ještě nevedli, ale určitě bude naši snahou přivést zákazníkům lokalizovanou verzi," odpověděl na dotaz Eurogameru o případném překladu marketingový manažer Chalid Himmat.

Jak sám říká, staré UFO je pro ně opravdu srdcová záležitost. "Já osobně si na staré díly (především na jedničku) pravidelně rád zavzpomínám a cvičně alespoň 1x za rok dohraju :-)," dodal zástupce Cenegy, která rovněž vypustila oficiální logo a tiskovou zprávu v češtině, kterou kompletně citujeme:

Společnost 2K Games oznámila, že Firaxis Games, kreativní tým stojící za kultovní sérií Sid Meier's Civilization, vyvíjí hru XCOM: Enemy Unknown, akční strategický titul, který by měl vyjít na podzim 2012. XCOM: Enemy Unknown bude okamžitě povědomý fanouškům originálního X-COMu a zároveň přinese inovace na poli strategických her určených pro současné konzolové a Windows PC hráče. XCOM: Enemy Unknown bude klást rovnoměrný důraz na propracovanou strategii i na intenzivní taktický boj, zatímco hráče nechá řídit tajnou paramilitární organizaci zvanou XCOM. V roli velitele XCOMu se budou hráči bránit před děsivou globální invazí mimozemšťanů tím, že budou hospodařit se zdroji, vylepšovat technologie a dohlížet na bojové strategie a individuální taktiku jednotek.

"Velmi se těšíme na to, až navážeme na klíčové herní prvky, které si oblíbili fanoušci původního X-COMu, a přitom tuto značku představíme nové generaci," řekla Sarah Andersonová, senior viceprezidentka marketingu ze společnosti 2K. "S XCOM: Enemy Unknown od Firaxis Games a chystaným XCOMem od 2K Marin tak společnost 2K Games zprostředkuje lidem dva odlišné herní zážitky, jež vycházejí z klasického X-COM univerza. Každá z her nabízí jedinečnou XCOM zkušenost v rámci lišících se žánrů, jak ji dokáží pojmout dvě různá studia se svými unikátními kreativními vizemi."

Původní X-COM vyšel roku 1993, přičemž je širokou veřejností považován za jednu z nejlepších her, jaké byly kdy vyrobeny, a nyní se chystá jeho přepracování pod taktovkou strategických expertů z Firaxis Games. XCOM: Enemy Unknown na tento odkaz naváže skrze zcela nový invazní příběh, nepřátele a technologie, které budou sloužit k boji s mimozemšťany a k obraně Země. Hráči rozhodnou o osudu lidské rasy prostřednictvím zkoumání mimozemských technologií, budování a řízení plně akceschopné základny, plánování bojových misí a ovládání pohybu vojáků v bitvě.

"Znovuvytvořit X-COM s využitím naší unikátní kreativní vize bylo naším snem. Řadíme se k velkým fanouškům originální hry a přepracovat tak milovaný titul pro nás představuje příležitost, jaká se naskytne jednou za život," prohlásil Steve Martin, prezident Firaxis Games. "Dávali jsme si pozor, abychom u XCOMu: Enemy Unknown zachovali prvky, které činily z X-COMu tak kultovní hru, a abychom zároveň přinesli zbrusu nový příběh a herní zážitek, jenž potěší jak zaryté fanoušky X-COMu, tak i nováčky, kteří se se značkou setkají poprvé."

Hráči, kteří si chtějí vychutnat původní X-COM tituly, tak mohou učinit prostřednictvím jejich koupě na Steamu. Navštivte prosím adresu www.steampowered.com. XCOM: Enemy Unknown bude k dispozici na podzim 2012 pro Games for Windows, videoherní a zábavní systém Xbox 360 od Microsoftu a počítačový zábavní systém PlayStation 3. Hra XCOM: Enemy Unknown dosud neobdržela hodnocení PEGI. Pro více informací prosím navštivte adresu www.xcom.com.

Firaxis Games představuje jedno z prvních herních vývojářských studií na světě a také domov legendárního designéra Sida Meiera. Studio Firaxis vytvořilo některé z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších počítačových a video her na současném trhu, kupříkladu: Sid Meier's Civilization Revolution pro konzole, iPhone, iPod touch, iPad a Nintendo DS, PC hru roku 2005 - Sid Meier's Civilization IV, datadisky Civilization IV: Warlords, Civilization IV: Beyond The Sword a Civilization IV: Colonization, populární sérii Sid Meier's Civilization III, Sid Meier's Pirates! (PC, Xbox a PSP), Sid Meier's SimGolf a Sid Meier's Railroads!. Ukončené tituly od Firaxis zahrnují sérii Sid Meier's Civil War! (Gettysburg!, Antietam! a South Mountain) a sérii Sid Meier's Alpha Centauri. V roce 2005 bylo studio Firaxis Games odkoupeno společností Take-Two Interactive Software, Inc., a stalo se tak součástí její vydavatelské značky 2K. Společnost právě vydala hru Sid Meier's Civilization V pro PC, která si od kritiků vysloužila značné uznání, a také hru Sid Meier's Civilization World pro platformu Facebook.

Read this next