Skip to main content

GLOSA: Shield za 2 stovky

Rozjímání o touze po hraní v posteli.

Herní konzoli nVidia Shield jsem poprvé držel v ruce na minulé výstavě E3. Chvilku jsem si s ní zahrál pár androidích her upravených pro páčkovo-tlačítkové ovládání i PCčkové tituly streamované z herního PC. A rozhodl se, že ačkoliv je Shield úžasná hračka se skvělým hardware, tři sta padesát dolarů za ní nedám.

Cena postupně klesala a když jsem nedávno zaregistroval, že v USA se bude v dubnu prodávat za dvě stě dolarů, zpozorněl jsem. Proč? Nintendo Wii U mě naučilo, že je super hrát velké konzolové hry v posteli. Jasně, vždy je lepší se dívat na velkou televizi, ale člověk se občas necítí moc dobře nebo má prostě válecí náladu a je rád, že zahučí do peřin, nasadí sluchátka a paří na šestipalcovém displeji. Párkrát už jsem zatoužil i po něčem podobném u PC her. Na notebooku sice rozběhnu Xcom na Unreal Enginu, ale pořád mi na stehnech sedí těžký, hučící a žhavící se kus plastu. Shield by byl prostě lepší.

Začal jsem se o fungování streamingu PC her na Shield zajímat a rychle tuhle myšlenku znovu opustil. Proč? Hlavním důvodem je, že mám v PC grafiku od AMD. Rozhodně ji nepotřebuji vyměnit a tudíž by mě Shield nestál cca ty čtyři tisíce, ale musel bych k tomu koupit i grafiku za dalších tři a půl. O kartě od nVidie jsem uvažoval kvůli PhysX, ale AMD nedávno vyrukovalo s Mantle, takže se pro mě misky vah vyrovnaly. Situace by byla jiná, kdybych měl v počítači GeForce GTX 660 či lepší, pak bych neváhal požádat nějakého cestovatele, aby mi z USA Shield přivezl.

Díky malému výzkumu tématu streamování jsem se dostal na stopu pár zajímavým aplikacím. Přemýšlím, zda by nebylo elegantnějším řešením třeba Splashtop, Steam in-home streaming nebo jiná podobná technologie. Vyhnul bych se závislosti na jedné firmě, využil stávající zařízení (Tablet a Xbox ovladač) a vyšlo by mě to levněji. Máte nějaký tip?

Read this next