Skip to main content

Command and Conquer F2P singleplayer nakonec mít bude

EA zareagovalo na přání rozčílených fanoušků.

Minulý týden EA prozradilo, že v jejich chystaném free-to-play RTS titulu Command and Conquer: Generals 2 nepočítají se singeplayerem. Dalo se očekávat, že to spoustu fanoušků série dost rozlítí a také se tak stalo. Byli ve svém rozhořčení ale tak moc hlasití, že EA svůj postoj nakonec přehodnotilo.

Frank Gibeau z EA pro server Polygon řekl: "Naším cílem je vytvořit AAA zážitek, což znamená, že používáme Frostbite technologii a velmi detailní grafiku. Znamená to ale, že nebude mít hra singleplayer? Ne, na to jsme slyšeli spoustu reakcí a je jasné, že je pro hráče důležitý."

Podle něj je výhodou free-to-play titulu, že se mohou neustále adaptovat na přání hráčů. "Nemusíme říkat: Je nám líto, za dva měsíce musí jít hra do prodeje a nedá se na tom už nic změnit," říká.

Není jasné, jakým způsobem bude singeplayer do F2P titulu zakomponován, a zda budou hráči nucení si jej přikoupit. Také není známo, zda bude kampaň ve hře už od začátku nebo bude vydána až později. Hra ale zatím nemá ani oznámené datum vydání kromě "v roce 2013", takže času by mohlo být ještě dost.

Frank Gibeau také v rozhovoru prozradil, že příběhově se bude titul odehrávat v univerzu C&C: Generals a po vydání by mohly vydávat jednotky ze sérií Red Alert a Tiberium.

Read this next