If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prvních pár detailů o Command & Conquer: Generals 2

Pouze na PC, konkurence pro StarCraft II.

Ačkoli se všude tvrdí, že o víkendu oznámení Command & Conquer: Generals 2 je hrou od Bioware, není to tak úplně pravda. Je třeba si uvědomit, že Electronic Arts koupili Bioware pod svá křídla a existuje celkem osm studií Bioware, z nichž mnohá se dřív jmenovala úplně jinak. Na Command & Conquer: Generals 2 dělá naprosto stejné vývojářské studio, jaké dělalo i na předchozích dílech. Akorát předtím se jmenovali EA Pacific, dnes se už jmenují Bioware.

To jen pro pořádek a teď něco o samotné hře.

Půjde o starou dobrou real time strategii, která se odehrává opět v blízké budoucnosti. Světoví vůdci mají podepsat globální mírovou smlouvu a ukončit veškeré válčení, když je proveden na mírovou konferenci devastující teroristický útok a všichni jsou zabiti. Ve světě tedy už nejsou žádní vysocí politici nebo diplomaté. Pouze vojenští generálové.

Vy jste jedním z nich a na vás je vzít svou armádu a porazit všechny nepřátele.

Command & Conquer: Generals 2 bude postaven na stejném principu jako jednička. Bude poháněn novým enginem, Frostbite 2, který byl použit už například v Battlefield 3 nebo Need for Speed: The Run.

Hra by měla vyjít pouze na PC v roce 2013 a tak nějak bylo naznačeno, že se bude snažit konkurovat zejména sérii StarCraft. Jon Van Caneghem, producent Generals 2, pro server IGN řekl, že se soustředí stejně tak na multiplayer jako na singeplayer. "V singeplayeru bude možné válku zažít z několika možných perspektiv."

Command & Conquer Generals 2 - Trailer
Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments