Skip to main content

Crysis 2 je největším trhákem roku od EA

Lepší než Dead Space 2 a Dragon Age 2.

Electronic Arts se mohou radovat. Jak se zdá, Crysis 2 od Cryteku, který distribuují, se bude prodávat hodně dobře. Možná ještě lépe než Dead Space 2 nebo Dragon Age 2.

Vyplývá to alespoň z britských čísel, kde je po prvním týdnu prodejů Crysis 2 na prvním místě v prodejním žebříčku. Ačkoliv nejsou známa přesná čísla prodaných kopií, za první týden se Crysis 2 prodalo více než jiných titulů EA za stejné období.

Nejvíc se prodával Crysis 2 na konzoli Xbox 360, která tvoří 57 procent všech prodaných kusů. Zbývajících 43 procent je rozděleno mezi Playstation 3 (29 procent) a PC platformu (14 procent). Je třeba si ale pamatovat, že do těch 14 procent u PC není započítán digitální prodej přes Steam a podobné služby.

Zajímavé také je, že v PC žebříčku není Crysis 2 na prvním místě v prodejích. Ještě úspěšnější bylo uvedení hry The Sims Medieval, kteří PC platformu v prodejích ovládli a Crysis 2 se krčí až za nimi. Na třetím místě je pak Shogun 2: Total War. První PC pětku ještě doplňují Football Manager 2011 a Rift.

První desítka v prodejích bez ohledu na platformy vypadá takto:

01) Crysis 2 - EA

02) Lego Star Wars: The Clone Wars - LucasArts

03) Homefront - THQ

04) Street Fighter IV 3D - Capcom

05) Pokemon White - Nintendo

06) Pilotwings Resort - Nintendo

07) Pokemon Black - Nintendo

08) The Sims Medieval - EA

09) Rayman 3D - Ubisoft

10) FIFA 11 - EA

Read this next