Skip to main content

Crytek a tvůrci Killzone nabírají lidi na next-gen konzole

Přidávají se k dalším studiím, co údajně pracují na nových hrách.

Jak se zdá, tvůrci série Killzone Guerrilla Games a Crytek, který má na svém kontě například Crysis, jsou jedny z nejnovějších společností, které budují vývojářské týmy, jenž by měly začít pracovat na hrách pro nové generace konzolí.

Server Develop našel inzerát, ve kterém "největší holandské studio", tedy téměř zajisté Guerrilla, kterou vlastní Sony, hledá člověka, jenž bude "exkluzivně pracovat s velkou společností na technologiích pro konzole nové generace".

Počátkem tohoto měsíce navíc Guerrilla prozradila, že v současnosti pracuje na třech titulech. Jeden z nich je Killzone na Vita, dalším by mělo být pokračováním známé FPS série na PS3 a třetím projektem je dosud tajná hra. Ta by právě mohla být na PlayStation 4.

Další inzerát shání lidi na nex-gen projekty do "studia ve Frankfurtu", což bude velice pravděpodobně právě Crytek. Hledají level designéra pro "AAA titul pro novou generaci konzolí".

O tom, že by měl Crytek pracovat na hrách pro nové konzole, se mluví už minimálně rok. V době minulé E3 se říkalo, že by měli pracovat na Timesplitters 4 pro next-gen konzole.

Develop pak našel v inzerátech ještě sháňku po programátorovi pro next-gen AAA titul pro jedno "londýnské studio". Což může být Rocksteady, Sony London nebo třeba Splash Damage. Také jedno švédské studio hledá lidi, kteří budou pracovat na next-gen titulech. To může být Starbreeze nebo třeba DICE.

Pořád si myslíte, že žádná nová konzole nebude na E3 představená?

Read this next