If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Cyberpunková arkáda The Ascent u nás krabicově v září

Včetně sběratelské Cyber Edition.

Sci-fi akční RPG The Ascent je pro Xbox a PC k dispozici od loňského léta, kdy sklidila pozitivní hodnocení. Letos v březnu na to navázala konverze pro PS4 / PS5 a dalším krokem bude krabiovka.

U nás bude k mání od 2. září 2022, pro herní konzole PlayStation 4 a PlayStation 5 ve standardní a sběratelské edici. Sběratelská Cyber Edition ve speciální krabici obsahuje navíc steelbook, exkluzivní 88stránkový artbook v měkkých deskách a další, dosud neoznámený obsah.

Uvedl to domácí distributor HYPE, který poskytl i lokalizovanou vizualizaci:

"Vítejte v arkologii, megakorporací Ascent Group řízené soběstačné metropoli tyčící se vysoko do oblak a obývané nespočtem tvorů z celé galaxie. Ascent Group je největší společnost na planetě, která ovládá všechno a všechny jako svoje loutky – samozřejmě vždy co nejlépe a pro blaho všech. Co se ale stane, když se taková megakorporace v jediném okamžiku z neznámých příčin zhroutí?

Proměňte se v obyčejného dělníka – otroka, který stejně jako všichni ostatní v jeho čtvrti není nic víc než postradatelný majetek korporace. Jediným smyslem vaší existence je splnit každý sebepodřadnější úkol, který vám vaši nadřízení zadají. Jednoho dne jste vysláni na rutinní misi, v rámci které máte uplatnit svoje hackerské dovednosti, když v tom se zničehonic ocitnete ve víru katastrofických událostí…

Když Ascent Group z neznámých důvodů nečekaně zkolabuje, dojde k odstavení všech automatických bezpečnostních systémů a celá vaše čtvrť se rázem ocitne v ohrožení. Konkurenční korporace vycítí příležitost zabrat čtvrť pro sebe, zatímco zločineckým syndikátům se zalíbí myšlenka vytěžit z lidí co nejvíc augmentací za účelem jejich prodeje na černém trhu. Musíte se proto chopit zbraní, abyste jim znemožnili čtvrť ovládnout, a při tom se pokusit přijít na to, co všechen ten chaos způsobilo.

Prozkoumejte svět Velesu sami nebo až s třemi přáteli a zjistěte, k čemu v Ascent Group došlo. Na vaší cestě vzhůru arkologií vám zkříží cestu ti nejpůsobivější nepřátelé, ale také vám ji usnadní nečekaná spojenectví. Přizpůsobujte si libovolně vzhled, dovednosti i schopnosti svojí postavy, aby odpovídaly vašemu hernímu stylu. Vaše síla bude růst souběžně s tím, jak se vám do rukou bude dostávat stále větší a silnější arzenál zbraní i mocnější vybavení.

Váš vzestup začíná právě teď!"

  • Sami nebo v týmu: Projděte celou hru sami nebo spolupracujte až s třemi přáteli v lokální či online kooperaci.
  • Explozivní střílečka: Miřte nízko nebo vysoko, přepínejte zbraně a používejte smrtící vybavení. Kryjte se za překážkami a využívejte zničitelné prostředí ve svůj prospěch. Nové typy stále odolnějších protivníků překonáte jen odpovídající změnou taktiky.
  • RPG prvky: Přizpůsobte si postavu kybernetickými vylepšeními vyhovujícími vašemu hernímu stylu. Během postupu o úrovně rozdělujte čerstvě získané dovednostní body, zkoušejte různé druhy augmentací a likvidujte nepřátele průběžně zdokonalovanými, kreativními způsoby.
  • Živoucí kyberpunkový svět: Prozkoumávat bohatý svět The Ascent přináší ovoce nejenom v boji. Poznejte různorodé čtvrti kyberpunkového města budoucnosti, od špinavých slumů až po vysoko položené sféry luxusu, a nacházejte v nich novou kořist, spojence i nepřátele.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Ascent

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments