Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Death Stranding 2 oficiálně ohlášeno

+ trailer prošpikovaný nápovědou pro fanoušky.

Bylo to víceméně jasné už z virální kampaně na Twitteru slavného designéra v minulých dnech i z toho, v jakém obleku dorazil na The Game Awards.

Hideo Kojima skutečně dorazil na pódium oficiálně oznámit Death Stranding 2, čímž si vzájemně pomohl se svým blízkým přítelem, kterým je moderátor a organizátor akce Geoff Keighley.

Detaily o chystané hře nechtěl prozradit (jak se bude lišit od minule), pouze navedl fanoušky, aby hledali nápovědu v jako vždy krásném renderovaném traileru se známými herci z jedničky. Sam Bridges definitivně zestárl.

První díl Death Stranding zpočátku vypadal všelijak, ale poté, co dosáhl 10 milionu hráčů a několika re-edic i konverzí, se nakonec stal úspěchem.

Dvojka by znovu měla být PlayStation 5 exkluzivitou, ale neví se v tuto chvíli ani orientační termín. Mimochodem, DS2 neboli Death Stranding 2 je pouze pracovním názvem.

Kojima řekl, že scénář pro pokračování měl napsaný už před koronavirovou pandemií, ale poté, co ji zažil, ho prý kompletně přepsal. A slíbil, že už nic dalšího takového psát nebude, aby to nepřivolal. Ostatní projekty japonského mistra jsou stále jen ve fázi experimentů a není schopen o nich říct cokoli bližšího.

Read this next