Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Diablo 4 s podporou DLSS3 a benchmarky Forza Horizon 5 s ním a bez něj

Bude i v dalších hrách.

Společnost NVIDIA se podělila o novinky z GDC 2023. Tento ročník je ve znamení dalšího rozšíření technologie DLSS, která ve své třetí generaci nabízí generování celých snímků pomocí AI.

Od svého uvedení v roce 2018 pomáhá NVIDIA DLSS řídit revolucionizovat využití neuronových sítí v grafice počítačových her. Neuronová grafika propojuje umělou inteligenci a grafiku a vytváří zrychlenou grafickou vykreslovací linku, která se z poskytnutých dat dále učí. DLSS pomocí AI akcelerované na dedikovaných Tensor jádrech GPU GeForce RTX™ zvýší snímkovou frekvenci a zároveň poskytne ostrý a vysoce kvalitní obraz, který snese srovnání s nativním rozlišením.

Řada populárních her včetně aktuálních dílů známých sérií nově podporuje DLSS 3. Technologie je integrována i do jednoho z nejoblíbenějších herních enginů na světě: Unreal Engine 5.2. Společnost NVIDIA u příležitosti GDC také veřejně uvolňuje plugin pro DLSS Frame Generation, funkci vykreslující pomocí AI celé snímky, aby vývojářům dále usnadnila přijetí této technologie.

Mezi PC hry, které v rámci GDC oznamují podporu NVIDIA DLSS, patří Deceive Inc., Diablo IV, Forza Horizon 5, Redfall, Gripper, SMALLAND: Survive the Wilds a THE FINALS. Aktuální beta Diablo IV nicméně podporuje zatím jen DLSS 2.

K dnešnímu dni již více než podporuje více než 270 her aplikací. DLSS Frame Generation, nejnovější verze technologie, je k dispozici ve 28 vydaných hrách a během prvních 6 měsíců byla přijata 7x rychleji než tomu ve stejné době bylo u DLSS 2.

Benchmarky Forza Horizon 5 s DLSS3 a bez něj:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Forza Horizon 5

Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments