If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Zaklínač bude rozšířen na verzi 1.5

CD Projekt se vrací ke své RPG.

Zatímco konzolová verze Zaklínače, která podle všeho měla nabídnout lépe zpracovanou akční část a ještě hezčí grafiku než původní PC verze, je definitivně u ledu, vývojářský tým CD Projektu nezahálí. Do prodeje totiž hodlají dát takzvanou The Witcher: Enhanced Edition 1.5, což by měla být Enhanced edice hry plus pět přídavků, které vytvořili fanoušci hry a autoři Zaklínače je vybrali jako nejlepší. Aby toho nebylo málo, The Witcher: Enhanced Edition 1.5 bude bez jakékoliv DRM ochrany, takže si krásně budete moct hru zahrát, aniž byste měli DVD v mechanice. Pokud už hru máte a je vám líto, že vám unikne verze 1.5, utřete slzy, protože jak je u CD Projektu velmi hezkým zvykem, zcela zdarma si budete moct stáhnout patch, který i z vaší hry udělá verzi 1.5. Což je stejné, jako když jste měli původní hru a pouhým patchem jste z ní udělali Enhanced Edition.

Enhanced Edition verze Zaklínače přidala do hry přes 200 nových animací, nové modely některých NPC postav i monster, v anglické verzi byl vylepšen překlad, došlo k redesignu inventáře a o 80 procent se snížil nahrávací čas. Jenom tohle pouhé vylepšení stálo podle spoluzakladatele CD Projektu Michala Kicinskiho 1 milion dolarů, přesto byl upgrade pro stávající majitele hry zdarma. Sympatické. Jenom škoda, že nevyšla ta konzolová verze.

Od šéfa lokalizačního oddělení českého CD Projektu Pavla Mondscheina jsme se dozvěděli, že patch předělávající Zaklínače na verzi 1.5 bude fungovat i na českou verzi hry. Otázkou však zůstává, zda na ní budou fungovat i fanouškovské módy. Pravděpodobně nikoliv.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments