If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 7. ledna

Velký Hitman nakonec bude, zlevnění Xbox One?, náklady The Elder Scrolls Online, momenty roku 2013 i pro Bohemku...

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 nebo v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

- V návaznosti na včerejší zprávu se Square Enix pro Polygon vyjádřili, že nový velký díl Hitmana pro PC a nextgen platformy kutí vážně jen v IO Interactive, zatímco v Montrealu se budou soustředit na mobily.

- Nezávislé 2D plošinovky s procedurálním generováním levelů - Starbound - se na Steamu v Alpha Access prodal už milion kusů (za 14 eur), čímž tvůrci splnili své cíle za pouhý měsíc od vydání. Jsou tedy v počtu kusů ještě úspěšnější než české DayZ, které ale se současnými 850 tisíci kusy má větší tržby díky vyšší prodejni ceně.

- Dnes v 18:00 odhalí Game Informer obálku svého příštího čísla, která prý pleskne se všemi fanoušky nextgenu, má jít o něco jiného než obvykle.

- Fanoušek se optal Codemasters, jestli dělají na novém dílu DIRT. Odpověděli mu, že na žádném nepracují, ale někteří si to vzhledem k spojení "not, not working on one” vyložili jako souhlas. Zatímco jiným tazatelům po nějakém rally ve 2014 reagovali, že teprve uvidí, s čím na nás letos vyrukují.

- Důležité momenty roku 2013 v jedné ilustraci. Kolik jich tam schválně najdete spjatých s herním průmyslem? (via Xzone).

- Druhá část datadisku pro BioShock Infinite má podle Twitteru 2K Games vyjít brzy.

- Vývoj The Elder Scrolls Online měl podle nepovrzených spekulací stát až 200 milionů dolarů.

- Analytik Michael Pachter se domnívá, že Microsoft zlevní Xbox One rychleji, než všichni předpokládají. Podle něj konzolovou bitvu vyhraje PS4 s 38 miliony prodaných kusů ke konci roku 2016, kdy podle něj bude Microsoft ztrácet o 30 procent (29 milionů kusů).

- Nový koncepční artwork z Murdered: Soul Suspect s dosud neviděnou lokací:

- Nejvíce nadějné PC hry roku plánované na 2014 ve všech žánrech vybral PC Gamer.

- Just Cause 2 pro zlaté členy Xbox Live zlevněno na 124 Kč (běžně 250 Kč). Klesla i cena PC verze na méně než stovku.

- Šéf Bohemia Interactive Studia, Marek Španěl, shrnul pro ně velmi rušný uplynulý rok ve 12 obrázcích. Mimochodem, PC Gamer zvolil Arma 3 jako nej simulaci roku a britský EG zase označil za jednu z nej Euro Truck Simulator 2.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments