If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dubnový žebříček prodejů na Xzone: Přeživší na mrtvém ostrově

Nejstarší objednávku Dead Island 2 eviduje až do roku 2015!

Trvalo to sice takřka 10 let, ale nakonec to stálo za to. Dead Island 2 po mnoha peripetiích dorazil letos v dubnu a zákazníci si na něj trpělivě počkali. Naopak na pokračování Star Wars Jedi: Survivor jsme příliš dlouho vyčkávat nemuseli. Přesto k nám na konci dubna dorazila parádní hra, která herně překonala svého předchůdce ve všech ohledech.

Nejstarší objednávku na Dead Island 2 evidujeme až do roku 2015. A světe div se, zákazník si ji opravdu vyzvedl. Tomu se říká odhodlání! Zombie stále táhnou, a tak se hra s přehledem umístila na prvním místě dubnového Xzone žebříčku. Jedi: Survivor měl mírnou nevýhodu ve vydání těsně před koncem měsíce a pouze na nové konzole a PC. Přesto však dosáhl skvělého výsledku, který byl podpořen také tím, že náš obchod jako jediný zákazníkům nabídl vlastní předobjednávkový dárek. „Na předobjednávkové fyzické dárky jsme u nás byli vždy specialisté a když je to možné, tak zákazníkovi vždy rádi nabídneme něco navíc. Na číslech je okamžitě poznat, když se nějaký dárek povede a zákazník má radost,“ komentuje Martin Schovanec, spolumajitel a zakladatel Xzone. Tento měsíc nás ale snad nejvíce potěšilo třetí místo v žebříčku. Málokdy se totiž stane, aby se do TOP 3 probojovala indie hra, která ve fyzické podobě vychází až několik měsíců po své digitální premiéře. Roztomilá “kultovka” Cult of the Lamb to ale hravě dokázala.

Pětici nejprodávanějšího merchandise ovládlo velké Funko diorama, zachycující epickou scénu ze zatím poslední série seriálu Stranger Things. Na druhou příčku poslali zákazníci a zákaznice artbook The Art of Kingdom Come z produkce Xzone, následovaný komiksovým prequelem k tomuto hernímu hitu na čtvrtém místě. Mezi ně se podařilo vklínit figurce Joela, ze kterého se pomalu také stává stálice. Je vidět, že hráči si postavu Joela opravdu zamilovali. Žebříček pak uzavírá Kniha Level – O hrách a lidech, shromažďující rozhovory z tohoto kultovního časopisu.

V dubnu se dařilo také sběratelským karetním hrám. Nejprodávanějšími se stala díky příjemným slevám dvojice edic Pokémon TCG. Zbytek žebříčku pak drží nesmrtelná karetka Magic: The Gathering, která se v Xzone nejen prodává, ale také hraje, a to v herně přidružené k brněnské prodejně. „Naše herna je součástí oficiální sítě WPN, přijít si sem tedy můžete zdokonalit svoji taktiku v rámci přátelského hraní i se blýsknout v turnajích Modern, Duel Commander, nebo oblíbených draftech,“ doplňuje Matěj Hrdý stojící za provozem Xzone MTG klubu. A to nejlepší se v MTG teprve chystá, v červnu vychází netrpělivě očekávaná edice s Pánem prstenů.

První příčku vinylové žebříčku si nekompromisně uzurpoval DOOM a jeho strhující nálož těžkých riffů. Hned za něj se však dostaly dvě čerstvé dubnové novinky. Soundtrack k válečnému seriálu Bratrstvo neohrožených vyšel v očíslované edici 1500 ks a je vidět, že i po dlouhých letech ho u nás mají diváci opravdu rádi. Na třetím místě je pak kompilace, která sice nese název posledního dílu série Anno, ale na dvojici vinylů obsahuje výběr toho nejlepšího z celé letité značky. I tento soundtrack vznikl v limitované edici pouze 999 kusů.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments