Skip to main content

Dva zaklínačské videoklipy od domácí kapely Deloraine, kde se králem stal dvorní překladatel her

+ parta nadšených filmařů chystá Witcher Stories.

Filip Ženíšek, kterého znáte coby překladatele mnoha her či dřívějšího lokalizačního manažera Comgadu, sepsal na svém Facebooku malé ohlédnutí za tím, jak rušné měl poslední roky a jak neskutečně rychle a strmě vystoupala jeho kariéra.

Nejprve však předmět titulku o aktuální události pro fanoušky polské RPG série:

Zaklínač 3 po 7,5 letech dostal moderní aktualizaci a česká kapela Deloraine pro tuto příležitost natočila dva videoklipy, kde Ženíšek účinkuje přímo v královské roli (nebo aspoň v královském kostýmu). Oba klipy byly součástí oficiálního streamu od vývojářů před vydáním aktualizace:

A teď zpět ke zmíněnému textu od Filipa, který spolupracoval i s českým Eurogamerem:

"Když jsem si k Vánocům 2007 pořídil první hru Zaklínač, neměl jsem ani tušení, co se z toho vyvine. Za necelý půlrok už jsem začal pracovat na profesionálních českých lokalizacích a sotva dva roky poté už jsem jel k vývojářům do studia CD Projekt RED, abych tam testoval překlad druhého dílu Vrahové králů. Většinu třetího dílu Divoký hon už jsem pak přeložil osobně a obě rozšíření už jsem si nechal celá pro sebe. Ve třetí hře mám dokonce i náhrobek a myslel jsem, že to tím skončilo.

Neskončilo, protože pak mi Zaklínač nečekaně přerostl z profesního života do osobního. V roce 2016 se založil Gwint Klub, kde se fanoušci scházejí dodnes a konají všelijaké akce. Tam vznikl i legendární festival Blavicon, který se proslavil nejen bohatým programem a úžasnou atmosférou, ale i jedinečnou příběhovou složkou. Než jsem se nadál, byl jsem do divadelních scének obsazen a od třetího ročníku mě pořadatelé oslovili, abych k příběhu navíc psal scénář a režíroval ho. Záhy se objevila komornější verze festivalu jménem Novigrad, kde se také podílím na přípravě obsahu. A těch akcí je ještě víc, například Blavburg pro fotografy a cosplayery. Nějak během toho všeho se stalo, že mě organizátoři přijali mezi sebe a teď jsem jedním z nich.

Souběžně s tím se dala dohromady parta šikovných nadšených filmařů, se kterými tvoříme původní krátké video povídky Witcher Stories ze světa Zaklínače. Tam působím jako scenárista a pomocný režisér. Tenhle ambiciózní projekt teprve nabírá grády a už brzo odhalí něco velkého.

A to pořád není všechno.

Během toho všeho jsem potkal neskutečně úžasné, zajímavé, šikovné a milé lidi (občas i všechno v jednom) a všem děkuju za ty zážitky a spolupráci. Jen si říkám, kam to proboha ještě vůbec může pokračovat?"

Read this next