If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

EA obhajují povinnou sociální síť Battlelog BF3 v prohlížeči

Vysvětlení výhod a argumenty odpůrců.

Jestliže hratelnost multiplayeru Battlefieldu 3 bývá většinou lidí chválena, jiné už to panuje ohledně názorů na sociální síť Battlelog řešenou přes webový prohlížeč s pluginem. Revoluční změna, kterou nevyhnutelně musíte projít před zahájením hraní, se v praxi úplně nepozdávala nejen našim autorům, kteří na včerejšek připravili textové dojmy a komentované videopreview, ale i mnoha dalším hráčům z ČR i ze světa (jeden příklad za všechny). Přitom v konzolové verzi Battlefieldu 3 probíhá vyhledávání serverů standardně přímo ve hře.

Aktivita EA se proto nyní obrátila směrem k Battlelogu, aby obhájili způsob jeho řešení a podrobně vysvětlili přínosy, které takto navržený skýtá. Komunitní manažer Dušan Šimonovič z domácí pobočky firmy napsal do fóra EG následující příspěvek:

"Naozaj zostane aj do finálnej hry. Pred siahodlým kritizovaním by som doporučil urobiť nejaké porovnanie - trvá to naozaj dlhšie (quit hry trvá 1s, štart u mňa asi do 20s aj s loadom levelu)? aké sú výhody? v čom je to vlastne horšie? nie je náhodou webová aplikácia flexibilnejšia a modernejšia než in-game interface?"

Podle Šimonoviče z EA Czech je třeba si uvědomit, že Battlelog přes webové rozhraní není jen sada nevýhod (subjektivních - narážejících na špatný prohlížeč a nějaký ten zvyk), ale i kupa nových zajímavých možností. A právě o nich, například přístupu ke statistikám z mobilu na cestách nebo sledování postupu kamarádů, pojednává nové česky otitulkované video od EA níže. Podle něj se z této sociální sítě bude pouštět dokonce i singleplayer.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Tyto nové možnosti určitě odpovídají moderním trendům a jsou šikovné pro statistiky a hlavně motivaci k dalšímu hraní (podobně jako Call of Duty: Elite, byť to běží v běžném rozhraní hry). Nynější podobě Battlelogu bývá vytýkáno jen to složitě vymyšlené napojování se do hry (a vyskakování z ní zpět - patrné zvlášť na pomalejším PC/Windows) při běžném pokusu o najití nějakého použitelného serveru s dobrými hráči, což u multiplayerové hry bývá docela častá činnost (častější než sledování, kolik fragů včera získal soused).

Jak se shodli redaktoři EG Michal Havryluk a Michal Bayerl, ač to je možná k nevíře, stále ještě existuje spousta lidí, kteří si prostě "jen chtějí zahrát" a nezajímají je nějaké serepetičky okolo na sociální síti, jako jsou dosažené trofeje, statistiky přátel nebo zprávy na zdi. Na mysl se pak vkrádají otázky jako: Proč nemůže být vyhledávání serverů normálně ve hře a zbytek funkcí bokem na té sociální síti? Není to vyhledávání serverů dostupné pouze přes prohlížeč kvůli tomu, aby lidé byli donuceni Battlelog povinně používat a více se tím zviditelnil? Nebo jde o skryté opatření proti pirátům...?

Na druhou stranu, řešení přes prohlížeč má i své nesporné výhody. Můžete přitom na počítači dělat tisíc jiných věcí souběžně, aniž byste museli zalézat přímo do hry jen pro podívání se, zda váš známý zrovna nehraje.

Další video o Battlelogu v betě namluvila domácí fanstránka Battlefields.cz, která představuje celou tuto službu přístupnou zdarma. Eurogamer ji podobně zhodnotí až po vydání plné verze Battlefieldu 3.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments