Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Epizody do GTA IV na PC/PS3

Oficiální potvrzení obou datadisků.

Ten tlak už byl neudržitelný. Po opakovaných únicích informací z obchodních kanálů nebo náznacích z časopisů o PC hrách musel jít Rockstar s pravdou ven. Xboxová exkluzivita datadisků pro Grand Theft Auto IV, za kterou Microsoft zaplatil 50 milionů amerických dolarů, skončila.

Hra Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, která v sobě obsahuje oba přídavky The Lost and Damned a The Ballad of Gay Tony, vyjde pro PC a PlayStation 3 dne 30. března 2010. V noci na dnešek to oficiálně oznámil výrobce Rockstar.

"Čekání trvalo dlouho, a proto oceňujeme trpělivost všech fanoušků GTA na platformách PC a PS3," dodal Sam Houser, šéf Rockstaru. Datadisky pro PC budou opět úzce provázány se systémem Games for Windows od Microsoftu.

Podle viceprezidenta Sony byly tyto epizody z Liberty City jednou z nejžádanějších her od majitelů PlayStation 3. Zároveň řekl, že tyto dvě epizody uzavírají příběh GTA IV. Z toho vyplývá, že žádné další datadisky nebudou a že se tvůrci naplno soustředí na příští díl.

Když si kompilaci Episodes from Liberty City pro PC nebo PS3 koupíte v krabicové verzi v kamenném obchodě (40 dolarů), nebude vyžadovat vlastnictví základního GTA IV.

Při placeném stažení ze služeb PlayStation Network nebo Games for Windows LIVE původní hru naopak ke svému spuštění potřebovat budou. Výhodou digitální distribuce ale bude možnost sáhnout pouze po jednom z datadisků při ceně 20 dolarů za každý.

O nějaké přidané hodnotě oproti původním xboxovým verzím datadisků, které by kompenzovaly delší čekání, nepadlo v oznámení ani slovo. Zatím to vypadá na standardní konverze s totožným obsahem. Budou přídavky na PC lépe odladěné než problematická základní PC verze hry?

Recenzi druhého datadisku The Ballad of Gay Tony o homosexuálním králi nočních klubů z října 2009 čtěte zde. První přídavek The Lost and Damned o motorkářském gangu na X360 vyšel v únoru 2009.

Read this next