Skip to main content

Český dabing Mafia 1 remake? Nejspíš ano, otázkou je, od kterých herců

Náznak od distributora a drby od insidera.

Rezonuje to už od okamžiku včerejšího oznámení a screenshotů, které mimochodem byly nejčtenějšími články na Eurogameru za poslední roky. Aneb tato značka je u nás stále nesmírně populární.

Bude tedy v Mafia 1 remake opět český dabing nebo ne? Protože skvělé herecké výkony Marka Vašuta či Petra Rychlého výrazně přispěly tomu, jaká legenda se ze hry stala. Zavzpomínejte na ně třeba zde:

Watch on YouTube

Domácí distributor Cenega Czech na svém Facebooku napsal, že informace ohledně českého dabingu přinese v úterý, až bude hra oficiálně představena výrobcem. A doprovodil to emotikony dárečku a veselým smajlíkem, což si lidé vykládají nadějně.

Je tam však několik ALE. Popisek na Microsoft Store včera mluvil o rozšířeném příběhu.

Jenže někteří původní dabéři Mafia 1 už nežijí, například nezapomenutelný Antonín Molčík zemřel v roce 2014. Potvrdí-li se teze, že hra byla vytvořena od základů znovu na Mafia 3 enginu, trefování se s původně nahraným dabingem do nových cutscén by asi bylo noční můrou vývojářů a mnohem pracnější než nově nahraný dabing. Pokud se tedy rozšířeným příběhem nemyslí jen nějaká bonusová mise či mini-příběh nějaké vedlejší postavy s novými dabéry.

Eurogamer už před delší dobou zaslechl, že český dabing by se v Mafia 1 remaku snad konat měl, ale nebylo to stoprocentně jisté. Ostatně dnes už často bohužel nejsou standardem ani české titulky (viz TÉMA: Proč není čeština Assassins Creed Valhalla? Může za to Ghost Recon i šetření) a do remaku čehokoli se obvykle český dabing nedává, resp. nevybavujeme si žádný takový případ.

Natožpak aby se nahrával celý úplně znovu, jak tvrdí údajný insider Sobo ze slezské vesnice Boletice v diskusích PCTuning. Podle něj bude český dabing nově namluvený, patrně s novými herci. Také přinesl pár dalších zajímavých detailů o změnách ve hře, jejichž autenticitu nyní nelze ověřit:

Pokud by to byla pravda, panuje určité riziko, jak by se fanoušci originálu na úplně nový dabing tvářili, zda by ho naštvaně nesrovnávali s tím původním slavným, zda by jim nechyběl Vašut atd. Ohledně návratnosti takové investice s dabingem do remaku bychom se naopak nebáli, protože lze dopředu očekávat velmi vysokou prodejnost krabicové Mafia Trilogy, to mají jistě Take 2 dobře spočítané.

Příští úterý vycházející Mafia 2 v digitální Definitive Edition v tomto směru (zda bude dabing či nikoli) jako vodítko neposlouží, protože u ní se jedná jen o "snazší" remaster (s méně vylepšeními oproti předloze), nikoli plnohodnotný remake jako u jedničky. Zaposlouchejte se do dabingu původní Mafia 2 z 2010:

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next