If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reportáž z prvního dne E3 - Eurogamer blog

Veletrh začal ve velkém stylu.

V zemi české již pomalu svítá středeční sluníčko, ale tady v LA je teprve osmá večerní a já se konečně dostal z losangelského výstaviště do hotelu. Po dlouhém dni vyplněném ohromným množství E3 předváděček, mezi kterými jsem nachodil snad maratón, jsem plný dojmů a jen klišovitě zopakuji, že bych chtěl umět nespat a mít ruce jako chobotnice, abych o všech dnes viděných titulech mohl hned napsat.

První den na místě odstartovala tisková konference Nintenda, ze které jsme vám tradičně přinesli přímý přenos a já tedy jen bleskově dodám své dojmy z asi nejlepší tiskovky letošní E3: úvodní prezentace nové Zeldy nic moc a účinkující včetně Miyamoty se s ní díky technickým problémům a ne zrovna zručnému hraní trochu ztrapnili; sportovní a společenské tituly mne odjakživa nechávají chladným a ty nově ohlášené mi vlastně nové svým způsobem vůbec nepřišly; od prezentace Epic Mickey jsem čekal více, ale štětec pro zdánlivě bezmezné upravování světa vypadá slibně; GoldenEye pro Wii samozřejmě potěšilo, ale ještě větší dojem zanechal nový Donkey Kong a pak hlavně Kirby, aneb můj osobní nintenďácký favorit do budoucna; čerstvé 3DS je samozřejmě pecka a následné osáhání konzole, přivázané sličným hosteskám k pasu, bylo pamětihodné.

Hlavní událostí dne však samozřejmě byly novinářské prezentace za zavřenými dveřmi, kterých jsem dnes absolvoval asi deset a jako první rozhodně sepíši dojmy z Rage, jež bylo dnešním hitem a před id musím smeknout. Vypadá to na neskutečně atmosférickou střílečku, která se v mnohém podobá Bioshocku a která vás zaručeně nenechá klidnými.

Dobrý dojem zanechalo i druhé pokračování RPGčka Two Worlds, které je v každém ohledu vyladěnější a profesionálnější než originál. Navíc šlo o velmi příjemnou one-on-one předváděčku a ty se vždycky cení. Ještě více času jsem ale strávil s velmi očekávaným MMORPG Star Wars: The Old Republic od BioWare, po jejíž předváděčce jsem asi půl hodiny ještě hrál a ačkoliv MMO hry nemusím, tahle mě okamžitě chytla a byl bych tam zůstal ještě pěkně dlouho, kdyby mě netlačil čas. A když už jsem byl u těch LucasArts, ještě jsem mrkl na Force Unleashed II, které mě totálně dostalo svým technickým zpracováním a prezentací, a bleskově jsem byl i na Lego Star Wars III, což byla se svými pěti minutami asi historicky nejkratší herní předváděčka.

Zastavil jsem se i u Sony, kde jsem si chvilku pohrál s jejich novým Wiimote lízátkem... ehm, Playstation Move a zahrál si pár titulů pro Move přímo vytvořených. Funguje to fajnově, ale pokud na tohle neudělají pořádné hry, vlastníci Wii nebudou mít jediný pořádný důvod si Move pořizovat. Podobně nijak nadšené dojmy jsem si odnesl i od Codemasters, kde předvedli jejich novou střílečku Bodycount, která je vysloveně jen o střílení, ale tak nějak to střílení nebylo moc záživné. Asi hoďku jsem strávil i ve stánku Segy, kde nejprve ukázali Conduit 2, sympaticky vypadající střílečku vyvíjenou exkluzivně pro Wii a posléze i Sonic Colors, podle mě fajnovou 3D/2D plošinovku s našlapaným tempem a vysokou znovuhratelností.

K večeru jsem ještě zašel na Microsoft akci věnovanou spuštění Xbox Live v nových zemích včetně České republiky!, ale z prezentace se nakonec vyklubal jen průvodce po Xbox Live pro lidi, co o něm snad ještě nikdy neslyšeli (???) a šlo tedy o ztrátu času. Místo toho jsem si mohl jít koupit tu čtečku karet, abych vám sem mohl nahazovat i fotky ze show, což jsem nakonec překvapivě i stihl, ale neměli... bídáci. Tak tedy fota budou až v pátek, nejspíše vám tady vyvěsíme kompletní E3 galerii, tak to aspoň budete mít všechno pohromadě.

A zítra? Zítra bude ve znamení AAA her. Dvě hodiny s Take Two, dvě hodiny s EA, minimálně po jedné hodině u Sony a snad už i teda u toho Ubisoftu a pak Gothic IV a co se ještě připlete do cesty. Začínám v 10 ráno, jedu následujících 8 hodin a teď do toho snad stihnu zakombinovat i oběd. Stay tuned!

PS: Hned vedle Los Angeles Convention Center je Staples Center, kde se dneska hrála Game 6 NBA Finals. Domácí Lakers vysloveně ztrapnili bostonské Celtics a bohužel vyrovnali na 3:3. Všichni tedy koukejte ve čtvrtek Celtics držet palce, bude to velký!

Dřívější E3 blogy: Den D mínus dva, Den D mínus jedna.

Comments