Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

For Honor přestaly hrát skoro dvě třetiny hráčů

Statistika ze Steamu.

Mezi hrami od UbiSoftu, zejména jeho novými značkami, se šíří nová nemoc. Tu zvanou downgrade se podařilo vymýtit, ale tahle je možná ještě zákeřenější.

For Honor (Alza.cz) po pár týdnech od únorového vydání přestalo hrát 62 procent hráčů plné PC verze. Vyplynulo to z veřejných statistik jak na Steamu, tak na službě uPlay přímo od výrobce.

Upozornil na to dnes specializovaný server Githyp, který připomíná, že něco podobného potkalo i The Division (tam to bylo o 57%), které zpočátku trhalo rekordy, ale pak grafy prudce padaly.

Zatímco na Valentýna se v plném (placeném) For Honor mydlilo 39 tisíc PC hráčů za hodinu (logicky méně než předtím v bezplatné otevřené betě), o týden později to bylo už jen 21 tisíc hráčů za hodinu a nyní to číslo spadlo na 15 tisíc hráčů (stále slušné, co by za to někteří jiní dali).

Těžko říct, co je důvodem: zda prostě hra po čase přestala bavit a byla odložena do knihovny Steamu. Jestli je viníkem prý ne úplně stabilní síťová infrastuktura. Nebo zda prostě koncem zimy vychází příliš velkých her v tu samou dobu, že je nelze stíhat hrát všechny najednou, nehledě na jejich kvalitu a lákavost.

UbiSoft tomu může zabránit dřívějším vypouštěním nějakých DLC (viz spekulace o dalších dvou hrdinech), ale jinak by vlastně mohl být spokojen, když svých 60 eur dostal (dost možná po impulsivních nákupech?) a nemusí ho už trápit, jestli hru někdo hraje dnem nocí po příští měsíce, nebo zda životnost hry skončila poněkud předčasně. Ideální vizitka to každopádně není...

Read this next