Skip to main content

Forza Motorsport 7 se přestane prodávat překvapivě brzy

Poslední šance se slevou.

Není běžné, aby se toto dělo u stále ještě posledního dílu nějaké zavedené série. Spíš se to stává u předminulých dílů či těch nejstarších. Jenže tady je problém, že inovovaná Forza Motorsport 8 pro Xbox Series X si dává velmi načas, resp. vynechala jeden cyklus, takže namísto toho dorazí dříve mexická Forza Horizon 5.

Microsoft dnes překvapil a zklamal oznámením, že Forza Motorsport 7 dosáhla konce své životnosti, takže od 15. září 2021 ji už nebude možné nově zakoupit z Microsoft Store či najít na Xbox Game Pass.

Důvody tohoto kroku nesdělil, ale většinou za to mohou časově omezená práva na soundtrack či jiný obsah ve hře, která přitom vyšla teprve na podzim 2017 (foto-seriál).

Pokud tyto okruhové závody pro PC a Xbox vlastníte z dřívějška, nic se nemění, pořád si je budete moci stáhnout i hrát multiplayer či používat online služby.

Když někdo vlastní jen DLC a nikoli základní hru, dostane od zákaznické podpory kód pro pokračování v hraní, který vyprší za dva roky odteď.

Forza Motorsport 7 byla také na posledních 48 dnů v prodeji zlevněna na 10 eur, takže vlastně delistování z nabídky je i takovou motivaci k pořízení, dokud je ještě dostupná.

Read this next