Ghost Recon: Wildlands

VERDIKT: Krásné, velké a dlouhé bojování, občas krapet nudné.

Spotlight

Key events

Loot boxy zamoří i Ghost Recon Wildlands

Prodej starých věcí jinak.

Rostoucí náklady na vývoj her, stohlavé tvůrčí týmy, nové trendy, změny v chování hráčů... no asi to znáte. Tímhle vším jde zdůvodnit, proč se další gigant rozhodl zabudovat do své hry tzv. loot-boxy, které byly tak nenáviděny ve Star Wars Battlefront 2.

Víkend zdarma v Ghost Recon i s PvP

Opět lákavá nabídka.

Nedávná otevřená beta, která ani nevyžadovala vlastnit původní hru, zjevně nestačila. UbiSoft potřebuje přilákat k hraní PvP režimu Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) co nejvíce lidí, aby bylo s kým hrát, takže rychle pořádá další víkendovou akci, kdy dočasně všem zpřístupní plnou verzi zdarma (včetně singleplayeru a veškerého obsahu základní hry z března).

Začala PvP beta Ghost Recon Wildlands

Začala PvP beta Ghost Recon Wildlands

+ půlhodinový stream.

Pokud pošilháváte po celkově nejprodávanější nové hře letošního roku, je teď ideální příležitost. Dnes totiž začala několikadenní otevřená beta nového, na podzim zdarma dostupného PvP režimu Ghost Recon Wildlands (Alza.cz), která ani nevyžaduje vlastnit původní hru.

UbiSoft při této příležitosti uspořádal půlhodinový stream (záznam výše), ve kterém tento Team Deathmatch mód čtyř proti čtyřem přiblížuje více.

Prý prověří vaše taktické schopnosti na velkých mapách, kde se musíte adaptovat terénu a měnícím se klimatickým podmínkám. Na výběr je ze šesti tříd s rozdílným stylem hraní - více o PvP a betě zde nebo zde.

Číst více...

Termín PvP bety Ghost Recon Wildlands

Dokonce nevyžaduje základní hru.

Že jedna z nejprodávanějších nových her letošního roku dostane vymodlený PvP režim, to se ví už déle, i jak bude fungovat, ale bylo otázkou, kdy se během podzimu objeví.

PvP režim Ghost Recon Wildlands přiblížen

Jak funguje? + lepší vrtulníky.

Pravda, UbiSoftu to trvalo poněkud déle, přesto nakonec svůj slib dodrží a někdy letos na podzim bezplatně doplní Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) o mnohými požadovaný PvP režim. Předcházet mu bude otevřená deathmatchová beta čtyř proti čtyřem ještě o letních prázdninách.

Krabicovkám pomalu, ale jistě zvoní hrana. Jeden z předních distributorů dnes večer oznámil, že nevídaných 80 jeho celkových tržeb za jaro zajistila digitální distribuce.

Ghost Recon Wildlands: Fallen Ghosts DLC

Představení, datum, obrázky.

UbiSoft blíže představil Fallen Ghosts, druhé větší rozšíření březnového Ghost Recon: Wildlands (Alza.cz). Vyjde nejprve 30. května pro majitele Season Pass a o týden později, 6. června pro ostatní k samostatnému zakoupení.

Čert vem nářky některých lidí v diskusích, že to už není ten pravý / správný Ghost Recon jako minulé díly a že se koncept hry změnil v arkádovější záležitost typu Grand Theft Auto Online, Far Cry či Just Cause (viz recenze).

RECENZE Ghost Recon Wildlands

DoporučenoRECENZE Ghost Recon Wildlands

Poctivá po týdnu hraní Michala Jonáše i v co-opu.

Už počtrnácté se jednotka duchů vydává na svoji další štaci, která je ovšem od těch minulých extrémně odlišná. Jeden z dřívějších trademarků série, tedy opatrný postup, nahradil širší arkádovější přístup, jenž nyní dovoluje jak frontální útok, tak i tiché zabíjení zblízka i z dálky. Žádný jiný starší díl nenabídl tolik odlišný zážitek jako Ghost Recon: Wildlands, což já osobně velmi kvituji a jsem za to rád. Teď se hra už úplně zbavila okovů lineární taktické střílečky, jakou skoro vždy byla, aby nabídla doslova revoluční míru svobody a plně otevřené hřiště, které je vám celé k dispozici již od prvních okamžiků.

Ghost Recon Wildlands

Výrobce: UbiSoft

Číst více...

Plný Ghost Recon Wildlands táhne více než beta

Zatímco před pár dny se řešil pokles počtu hráčů For Honor skoro o dvě třetiny, jiné hře UbiSoftu se zatím daří výborně.

Z dat na Steamu, které opět zkompilovali Githyp, vyplývá, že plnou PC verzi Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) ve špičce hraje více lidí než předtím otevřenou betu.

To je určitě fajn výsledek s ohledem na fakt, že beta byla zdarma, zatímco za plnou hru se musí dát 60 eur. Betu hrálo nejvíce 32955 lidí, kdežto ostrou verzi deset hodin po vypuštění přes 34 tisíc.

Číst více...

Nové DX12 ovladače od Nvidia

+ odemknou Ansel v Ghost Recon.

Nvidia dnes o třetí hodině odpolední, souběžně se zahájením prodeje GeForce 1080 Ti, vypustila nové ovladače. Ty zvyšují výkon v prostředí DirectX 12 a také odemykají technologii Ansel pro Ghost Recon Wildlands (Alza.cz).

Na všech platformách hra vypadá výborně, ale na PC to je jako vždy nejlepší a na X1 nejhorší. Takový, vesměs klasický závěr si odnesete po zhlédnutí čerstvého videosrovnání od IGN, které dalo vedle sebe všechny tři finální prodávané verze Ghost Recon Wildlands (Alza.cz).

Rané ohlasy na plnou verzi Ghost Recon Wildlands

+ startovní trailer, ovladače...

Nikdo z předních herních webů si včera netroufl psát (publikovat) recenzi takové velké hry s rozlehlým otevřeným světem, nabízejícím stovky hodin hraní, po pouhých dvou dnech testování (kvůli pozdnímu dodání kódu od UbiSoftu až koncem minulého týdne).

Stalo se nepsaným pravidlem a nikdo proti tomu už ani moc neremcá, že podrobnosti o Season Pass jsou avizovány ještě před základní hrou. Cílem toho je ujistit hráče, že koupí neudělají chybu a že jejich hra časem nezemře.

Beta Ghost Recon opět přepsala rekordy

Jižní Amerika nalákala nejen Michala Jonáše (nedělní dojmy), ale také řadu dalších, čímž opět přepsala historické anály.

Otevřené a uzavřené bety Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) se v součtu zúčastnilo téměř 7 milionu lidí, tedy ještě více než před měsícem u testování For Honor, které bylo též rekordem.

Zajímavé je, že 60 procent hráčů pobíhalo po horách v co-opu, byť hra podporuje i sólo hraní. Pro plnou verzi nadále platí 7. březen s českými titulky na PC/PS4/X1.

Číst více...

DOJMY z otevřené bety Ghost Recon Wildlands

Jak se Michalu Jonášovi líbilo v Bolívii?

Rovnou na dvou beta verzích si Ubisoft testuje již čtrnáctý díl své střílečkové série Ghost Recon. Ta druhá, tentokráte již otevřená úplně všem, jež skončí v pondělí, dává skvělou možnost vyzkoušet si hru opravdu pořádně rovnou na všech platformách, na nichž Wildlands 7. března vyjde. A řeknu vám, že takto obrovský kousek hry na testování tu dlouho nebyl. K již dříve představené startovní provincii Itacua se navíc přidala sice menší, ale o dost nebezpečnější část Montuyoc. Tyto oblasti by už jen samy o sobě stačily pokrýt celý herní svět, ale v plné verzi bude provincií dokonce jednadvacet, takže zdejší svět bude rázem patřit mezi ty nejrozsáhlejší herní mapy všech dob.

Jak asi víte, dnes v poledne začala otevřená PC/PS4/X1 beta této týmové multiplayerové akce z prostředí Jižní Ameriky. UbiSoft při této příležitosti podnikl hodinový oficiální stream, ve kterém vám specifika dvou zahrnutých oblasti z Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) v singlu i co-opu názorně ukáží a vysvětlí přímo tvůrci (designér a komunitní manažer). Vše začíná v 18. minutě, jen překousněte počáteční problémy se zvukem:

Uzavřená beta Ghost Recon Wildlands odhaluje, jaké PC potřebujete na hraní

Ubisoft konečně odhalil PC požadavky na Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands v rámci přípravy na uzavřenou betu.

Abyste si hru pohodlně zahráli, budete potřebovat alespoň čtyřjádrový procesor, 6 GB operační paměti a grafické karty Nvidia GTX660 nebo Radeon R9 270X.

Důležité pro spuštění hry je, aby grafická karta měla alespoň 2 GB vlastní paměti a podporovala Shader Model 5.0. Jinak Ghost Recon Wildlands poběží pouze na 64bitových operačních systémech.

Číst více...

Dobré ráno s Eurogamerem - středa, 1. února

Celovečerní dokument k Ghost Recon, Horizon Zero Dawn je hotovo, rekordní čísla Super Mario Run a další.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Moc pěkný nový trailer na Ghost Recon: Wildlands

Moc pěkný nový trailer na Ghost Recon: Wildlands

Zabývá se otevřeným světem.

Ubisoft zveřejnil nový trailer na Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands.

Tentokrát se zaměřuje na virtuální Bolívii, kterou ve hře navštívíte.

Hra Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands má vyjít 7. března na PC, PS4 a Xbox One. Předobjednat si ji můžete na Alza.cz. Novinkou také je, že 3. února začne uzavřená beta na PC, která bude později také na konzolích.

Číst více...

Video z Ghost Recon Wildlands ukazuje 20 minut singleplayer kampaně

MP hra má také část pro jednoho hráče.

V Ghost Recon: Wildlands se dostanou čtyři členové speciálních jednotek do bolivijské džungle, kde to chtějí rozházet jednomu místnímu kartelu. Hra je určena pro hraní v multiplayeru, ale existuje tam také singeplayer mód, ve kterém hrajete jednoho člena a ostatním dáváte příkazy. A přesně takhle to ve hře vypadá:

Upoutávka na film dle Ghost Recon

Válka uvnitř kartelu.

Už v pondělí 16. ledna zveřejní UbiSoft kompletní krátký film "War Within the Cartel" s živými herci na motivy hry Ghost Recon: Wildlands (Alza.cz), z nějž zde servíruje minutovou ochutnávku:

V nejnovějším deníčku vám Alain Johannes, zkušený hudebník ze skupin Queens of the Stone Age či Them Crooked Vultures poví, jak skládal soundtrack pro vojenskou týmovou akci Ghost Recon Wildlands (Alza.cz) od UbiSoftu:

Neotřelý námět si zvolil UbiSoft pro filmeček s živými herci o Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands. Hlavní roli v něm hraje roztomilá bílá kočka, která honí zaměřovací červený kříž po základně kartelu. Jeho členové hrají u stolu o peníze a popíjejí, ale jak se záhy přesvědčí, zvířatům se ubližovat nemá.

Atraktivita mapy definuje každou hru v otevřeném světě. Tu z týmové vojenské akce jsme poprvé viděli už v červnu a nyní byla UbiSoftem oficiálně přiblížena.

Aby nakopl zájem o betatest (registrace je možná odteď zde; nejprve uzavřená beta a pak otevřená), uvolnil UbiSoft další trailer z týmové vojenské akce Ghost Recon Wildlands.

Ekosystém je otevřený (komunikuje s ostatními částmi přírody) a vyvíjející se systém živých organismů v interakci s neživými složkami prostředí. Je to systém schopný samostatné existence, který zahrnuje čtyři základní složky: biotop se souhrnem abiotických faktorů, producenty, konzumenty a dekompozitory. Tak praví definice z Google.

Ubisoft ústy hlavního designéra představuje průchod celou misi z Ghost Recon: Wildlands (Alza.cz), aby dokázal, jakou totální svobodou v řešení situací a sejmutí kartelu Santa Blanca budete v březnu disponovat.

TGS trailer Ghost Recon: Wildlands

TGS trailer Ghost Recon: Wildlands

Od sběru listů koky po vrtulník.

Od sběru listů vyhlášené koky, přes typické jihoamerické uličky až po honičku a vrtulník. Takový je obsah nového filmečku na týmovou akci od UbiSoftu, který ho připravil k příležitosti probíhající výstavy Tokyo Game Show. Je to vlastně přestříhaná verze toho z E3:

Ghost Recon Wildlands pro PC/PS4/X1 vyjde začátkem března 2017 (Alza.cz).

Číst více...

Salvu Gamescom trailerů od francouzského vydavatele startujeme s týmovou akcí z Jižní Ameriky. Z Ghost Recon: Wildlands tentokrát ukazuje přizpůsobení oblečení postav a různé zbraně, na které si namontujete výbavu dle svého gusta. Prý neexistuje jedna jasně vytyčená cesta, jak se dobrat k vítězství.

E3 filmeček a termín Ghost Recon

+ 9 minut hraní Wildlands.

Ghost Recon Wildlands vyjde 7. března 2017 pro PC, PS4 a X1. Nový E3 filmeček o drogovém kartelu: "V Bolívii je koka zdrojem pro celou zemi. Používá se legálně pro řadu věcí, ale ne na kokain. Jenže co když se mexický drogový kartel dostane do země, aby se stal hlavním světovým producentem drog na světě? Ocitnete se mezi zkorumpovanou vládou a kartelem."

Odhalena mapa Ghost Recon Wildlands

Bolívie bude pestrá.

Krátce po traileru z minulého týdne se k nám trochu podivnou cestou přes YT kanál OpenWorldGames dostal obrázek údajné mapy z Ghost Recon Wildlands (Alza.cz). Nevíme, kde ji sebrali, ale působí uvěřitelným dojmem:

Ghost Recon Wildlands žije, nový trailer

Týmová vojenská akce od UbiSoftu není zrušena, dokazuje nový trailer z prostředí Bolívie.

Přesné datum zatím nevíme, ale mělo by to být do dubna 2017. Dnes oznámených několik speciálních edic nabídne mapu, soundtrack, nebo sluchátka a lebku. Season Pass počítá se dvěma zásadními přídavky.

Číst více...

Prakticky všechny hry od UbiSoftu mají společné to, že v jejich designu splývá singleplayer a multiplayer do jednoho celku, který nikde nezačíná ani nekončí. Před rokem dvěma frčelo cpát MP všude, kde to jen šlo, nyní se od tohoto trendu pomalu ale jistě odvrací, viz i nynější rychlé zlevnění Rainbow Six Siege či Star Wars Battlefront, kde singl absentoval.

Určitě jste také rádi, že se po měsících ticha znovu ozývá vojenská týmová akce od UbiSoftu. Přinejmenším to je znamení, že její původní koncept stále pokračuje a nedochází k nějakému masivnímu přepracování, např. po ohlasech publika na E3 (oznámení zde), jako tomu někdy u tohoto výrobce bývá.

VideoO autenticitě Ghost Recon Wildlands

Do Bolívie za drogovými dealery.

Neobsahuje sice ani vteřinu nových ukázek ze hry, přesto se tento vývojářský deníček vyplatí vidět. UbiSoft v něm vypráví, kterak se vypravil do Bolívie a jiných zemí v Jižní Americe, aby tam nasbíral podklady o krajině, získal zkušenosti o boji s drogovými dealery a o činnosti skutečných speciálních jednotek.

Ghost Recon Wildlands má blízko Far Cry

Vojenská pecka v rozlehlé Bolívii.

Prolínání různých značek od UbiSoftu nabývá nových rozměrů s čerstvě oznámenou hrou Ghost Recon Wildlands. Ačkoli vypadá jako další díl Far Cry s technologií The Crew (viz zpracování mapy a hráčů coby malých teček na ní), bude to prý první vojenská střílečka umístěná do masivního otevřeného světa. Rozdíl oproti předešlému dílu Future Soldier s lineárními misemi od stejných tvůrců z pařížského studia, kteří na projektu potají dělají už tři roky. Můžete hrát buď ve čtyřech kooperativně nebo naopak zcela osamoceně (asi s AI parťáky?).