If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grounded už má 5 milionů hráčů a ukazuje benefit Xbox Game Pass

+ nové prostředí.

Pokud to dáte vedle nedostatečně prodávaného Marvel's Avengers s obřími náklady na vývoj, kde nestačily ani miliony prodaných kusů a dnes ji podle statistik Steamu hrají na PC jen stovky lidí, je to vyloženě tristní srovnání.

Ukazuje se, že hry nadesignované přímo na míru předplatnému Xbox Game Pass mohou slavit úspěch, co se týče hráčského zájmu. A o jejich ziskovosti také nemůže být sporu, když tato konkrétní byla v Obsidianu původně vytvořena pouze čtrnáctičlenným týmem jako taková bokovka či výplň před něčím větším.

Kooperativní multiplayerovka Grounded o zmenšených dětech z hmyzího světa totiž slaví už 5 milionů hráčů na PC a Xboxu. "Vsadili jsme na ní málo a vydělali jsme na ní," okomentoval to stručně Microsoft zde, ačkoli vyčíslit přesný přínos by bylo velmi těžké až nemožné. Nicméně ke službě Xbox Game Pass určitě někoho přilákala a to je pro něj klíčové (za úvodní dva dny si ji zkusil milion lidí).

Cover image for YouTube videoGrounded’s 5 Million Player Tattoo

Dostupná je i z Windows Store či Steamu (Early Access) za 30 dolarů, ale rozložení hráčů mezi předplacenou službou a těmi, co si pořídili hru natrvalo, samozřejmě zůstává přísně střeženým tajemstvím. Do plné verze se překlopí příští rok.

Poslední aktualizace do hry přidává nový podvodní svět Koi Pond s rybníčkem.

S novými výzvami, nástroji, zbraněmi a přáteli, kteří vám pomohou ve snaze o přežití mezi přerostlými rybami a jinými živočichy.

Cover image for YouTube videoGrounded - The Koi Pond

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grounded

Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments