Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Grounded v Early Access zažívá solidní start

V hitparádě i počtu diváků.

Když to Microsoft loni na X019 oznámil, bylo to přijato přinejmenším s rozpaky až výsměchem. Specialisté na epická rozsáhlá RPG že jsou donuceni dělat co-op survival hru o zmenšených dětech a boji s brouky? Dokonce i startovní trailer si sám ze sebe dělal legraci, když uznal, že jde o malou hru, a doporučil raději Cyberpunk 2077.

Ale výsledky po prvním dnu od včerejšího startu Early Access verze ukazují, že zase nemusí být takovým šlápnutím vedle - zvlášť, když si vezmete, že vývoj nemusel trvat nějak extra dlouho ani stát majlant (na rozdíl třeba od The Outer Worlds či Avowed).

Grounded se nečekaně ocitlo v čele hitparády nejprodávanějších PC her na Steamu, kde předstihlo Destroy All Humans remake, i díky přijatelné ceně 30 eur. Pravda, jsme uprostřed okurkové sezony, konkurence novinek není velká.

O poznání zajímavěji působí počet diváků na Twitchi, kde jich bylo 255 tisíc (těsně za F2P Fortnite), čímž hra předhonila Call of Duty Modern Warfare či Minecraft.

Souběžný počet hráčů PC verze na Steamu ve špičce dle oficiálních statistik Valve dělal 12 tisíc, podobně co Destroy All Humans, což není nějaké terno.

Ale nutno myslet na to, že většina lidí asi bude hrát spíš na jiných platformách (Microsoft Store, Xbox One) díky zpřístupnění plné hry přes službu Xbox Game Pass. Zatím to tedy rozhodně není špatný start a Microsoft může být s výkonem takové jednohubky od malého týmu spokojen.

Watch on YouTube

Read this next