Skip to main content

Hitman 3 sbírá naprosto nadšené recenze, tady je shrnujeme

+ startovní trailer před zítřejším vydáním.

Jedna z mála her v úvodním čtvrtletí, co nebyla odložena a dodržela původní slib, částečně i kvůli tomu, že to je spíš takový větší datadisk s novými levely.

Hitman 3 bude v prodeji už od zítra, 21. ledna (pro PC, staré i nové konzole), a dnes odpoledne vypršelo embargo na první recenze. Ty hýří nadšením mnohem více, než se všeobecně dopředu předpokládalo. Padají vesměs jen samé osmičky až desítky (momentální průměr činí 88 procent), aneb velmi důstojná rozlučka Agenta 47 s touto trilogií.

Zde je startovní trailer:

Watch on YouTube
 • VG247 5/5
 • EGM 5/5
 • GamesBeat 5/5
 • IGN 9
 • PC Gamer 90
 • GameSpot 9
 • Game Informer 9
 • Push Square 9
 • Destructoid 9
 • PCGamesN 8
 • The Gamer 4/5
 • Hardcore Gamer 3.5/5

"Báječné završení světa vraždění, zároveň perfektní doba k ukončení rebootované série, protože svého času revoluční formulka začíná ukazovat svůj věk," myslí si na Metro GameCentral.

Game Informer s nimi přizvukuje, protože prý putování agenta končí ve velkém stylu, nové levely jsou pamětihodné a nabízejí svobodu, jakou si fanoušci vysnili.

Podle PC Gameru to je překrásný, hluboký a nekonečně znovuhratelný sandbox, který nabízí některé ze zatím nejlepších levelů v sérii.

"Sice to spíš působí jako pouhá nová sezóna obsahu, než plnohodnotné pokračování, ale souběžně to je i vzrušující zážitek," domnívá se kolega Edwin Evans-Thirwell z naší centrály, který hru doporučuje.

Hodnotitel z TheSixthAxis s ním souhlasí, protože se prý IO Interactive za uplynulých pět let od pařížské mise hodně věcí naučili a je to více se lesknoucí evoluce původního vzoru, jehož hraní vydrží dlouhé týdny a měsíce.

"Dvoumetrový leskolebec s čárovým kódem na zátylku zažívá v Hitman 3 jedno z nejlepších představení, které je také bohaté a odměňující," soudí zase IGN.

Jako ultimátní simulátor vražd nazval hru Attack of the Fanboy, protože to je jedna z nejlepších stealth akcí, co kdy vznikly, kde budete neustále opakovat levely a zkoušet nové strategie.

Španělský web Hobby Consolas vyzdvihl hezké levely jako Dartmoor či Chonqing, nové vraždící nástroje a možnost naimportovat mapy z předešlých her, ačkoli některé mechanismy a umělá inteligence působí už zastaralým dojmem.

Za perfektní dotažení konceptu nazvali hru na The Games Machine, protože to je vysoce uspokojující zážitek díky vylepšení zajetého konceptu. Některé mouchy tam prý sice jsou, ale zastínila je vysoká kvalita všeho ostatního.

Také Windows Central ocenili dosud nejvíce komplexní a kreativní levely, co kdy v sérii byly, stejně jako vyladění hratelnosti k dokonalosti. Bohužel však občas drhne tempo v misích a AI.

"Těch šest lokací je pestrých a kreativních, ale prostě jsem se nemohl zbavit pocitu, že těch šest hodin hraji jen nějaké příběhové DLC," vysvětlilo německé GamePro.

Italské Evereye si je jisté, že Hitman 3 je velkým pokrokem oproti dvojce a těží z výborného designu levelů s nabídkou alternativních řešení, byť mu chybí kuráž k opravě některých nedostatků z dřívějška či střílecích pasáží.

Read this next