If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hned dvojí vítězství Elden Ring - má nejvíce ocenění všech dob a byl nejoblíbenější na Steamu

Překonal The Last of Us 2.

From Software si mohou znovu gratulovat, stejně jako na prosincových The Game Awards. A nepřekazí jim to žádný jouda prahnoucí po zviditelnění na pódiu.

Uživatelé Steamu si totiž svým hlasováním zvolili nejlepší hry roku a Elden Ring se stal celkových vítězem pro nej titul za 2022.

Ve Steam Awards mu dýchaly na záda tituly jako Dying Light 2, Stray, God of War či Call of Duty: Modern Warfare 2.

VR hrou minulého roku se stal Hitman 3, nesmrtelnou hrou se stal díky patchům Cyberpunk 2077, nejlepším kouskem s přáteli byl Raft a nejlepší vizuální styl měl mít Spider-Man Miles Morales.

Za soundtrack u hráčů na Steamu vyhrálo Final Fantasy 7 Remake Intergrade, za inovace Stray, za uklidňující zážitek LEGO Star Wars Skywalker Saga a za nej zážitek na cesty Death Stranding v Directors Cut verzi.

Další vítězství si Elden Ring připsal hned vzápětí.

Někdo totiž na ResetEra spočítal, že akční RPG z loňského února dokázalo celkově sesbírat více ocenění, než The Last of Us 2 z 2020.

Zatímco titul od Naughty Dog měl na kontě 322 ocenění, tak dílo From Software jich má nyní už 324. Počítají se do toho jak tituly pro nejlepší hru loňského roku (těch bylo celkem 281), tak 43 ocenění z různých anket, kde hlasovali samotní hráči a nikoli redaktoři magazínů.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments