Skip to main content

Hned trojice Star Wars her od EA oficiálně, včetně strategie od autora XCOMu

Bude to ale labutí píseň licence?

Působí to trochu, jako by snad Electronic Arts chtěli zvýšit svou tržní hodnotu v reakci na zemětřesení v herní branži po Microsoftí akvizici Activision Blizzard z minulého týdne.

Sáhli totiž k poměrně předčasnému oznámení, aniž by zatím měli cokoli k předvedení. Cílem bylo sdělit světu, že ve studiu Respawn dělají hned několik titulů z univerza Hvězdných válek.

Přesně jak předpovídal insider, první hrou je pokračování Star Wars Jedi: Fallen Order. To se tak poprvé oficiálně zhmotnilo, byť detaily jsou skoupé...

Víme jen tolik, že to bude "další hra ze série Star Wars Jedi", leč spekulované podzimní vydání této akční adventury zatím nepotvrdili.

Velmi lákavý je druhý avizovaný projekt: Bude to first-person střílečka, kterou řídí Peter Hirschmann. Ten stál za Star Wars: The Force Unleashed (2008) i za VR titulem Medal of Honor: Above and Beyond.

Třetím počinem bude strategie ze světa Star Wars, kterou kutí Greg Foertsch, dříve dělající ve Firaxisu na sérii XCOM. Nyní si založil nové studio Bit Reactor, kterému Respawn asistuje.

Senior viceprezident Sean Shoptaw z Walt Disney Games uvedl, že chtějí stavět na dřívější úspěšné spolupráci s EA. Má jít o výsledek důvěry a respektu mezi špičkovými tými v EA a LucasFilm Games. Díky vášni a znalostem každého vývojářského týmu plánují vytvořit vzrušující hry pro pestrá publika.

Počet Star Wars her, které se připravují, tedy rapidně stoupl. Nejblíže je dubnové Lego Star Wars: The Skywalker Saga, zatímco Star Wars Eclipse a ten projekt od UbiSoftu jsou ještě dost vzdáleny.

Redaktor Jeff Grubb jinak zjistil, že tyto tři hry od Respawnu mají být těmi posledními, na něž se vztahuje licence EA. Ty příští už vzniknou od jiných firem než EA, tzn. nebude ani Star Wars Battlefront 3 od DICE. EA se údajně do budoucna chtějí soustředit na vlastní značky typu Skate než licencované kousky.

Read this next