Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hogwarts Legacy se prodávalo nadplán, oznámena kompetitivní Harry Potter hra

Sebechvála od pracovníka Warner Bros.

Podobně jako nedávno u Xbox Game Pass, i tady vše čerpá ze sociální sítě LinkedIN, kde se jeden zaměstanec Warner Bros neváhal pochlubit svými úspěchy, čímž poskytl veřejnosti pár dosud neveřejných dat.

Arien Darby, senior brand a marketingový manažer Warner Bros z Los Angeles, tam takto vyzradil několik čísel k Hogwarts Legacy. Má jít o výsledek jeho práce za posledních pět let.

Únorová kouzelnická hra se podle něj prodávala o 256 procent nadplán výrobce, čímž naráží na těch již potvrzených 12 milionu kusů za úvodní dva týdny na trhu (novější odbyt není znám).

Hogwarts Legacy tedy za půlku měsíce vydělalo 850 milionu dolarů a mimojiné také překonalo dosavadní rekordy na Twitchi, co se týče sledovanosti jakékoli singleplayerové hry, s 1,3 miliony diváků.

Aby se z tohoto úspěchu něco málo vytěžilo, oznámili dnes Warner Bros novou příbuznou hru.

Harry Potter: Quidditch Champions pro PC a nespecifikované konzole bude rychlou, kompetitivní multiplayerovou hrou s ikonickým magickým sportem, kterým je létání na koštěti zvané Famfrpál.

Malý teaser láká k účasti do omezeného testování, které proběhne už 21. a 22. dubna.

Ve hře, která bude vyžadovat internetové připojení, ať už hrajete sólo či online se svým týmem, si vytvoříte a přizpůsobíte své hráče Famfrpálu.

Vývoj měl trvat několik let ve stočlenném kalifornském studiu Unbroken Studios, které také vypomáhá s konzolovými verzemi odloženého Suicide Squad: Kill the Justice League. Více o hře ve FAQ, kde ovšem chybí přesné datum vydání i model distribuce (dá se předpokládat Free-2-Play jako u MultiVersus). Ani tam není vysvětleno, proč tato hra smí nést název Harry Potter, zatímco Hogwarts Legacy nikoli.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments