Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hogwarts Legacy už je druhou nejpopulárnější singleplayerovou hrou všech dob

+ zatím nejsilnější start pro Warner Bros.

Zdá se, že celý tento týden nebude ve znamení ničeho jiného než oslavných ód na tento kouzelnický titul.

To, na co fanoušci Harry Pottera čekali dvacet let, se totiž konečně zhmotnilo, když studio Avalanche po řadě odkladů práci dokončilo a dokázalo doručit svou první vysokorozpočtovou AAA hru. Přehlédnout se dá i neduh, že některé prvky jsou vypůjčené z otevřených světů od UbiSoftu.

Po počtu hráčů na Steamu v úvodní den a sledovanosti na Twitchi se objevily další metriky, které mluví naprosto jasnou řečí.

Hogwarts Legacy již překonalo čísla Fallout 4 a se 474 tisíci hráči souběžně se stalo historicky druhou nejpopulárnější singleplayerovou hrou na Steamu. Před ní je pouze Cyberpunk 2077 s více než milionem lidí naráz.

Otevírat šampaňské mohou také v kancelářích vydavatele Warner Bros. Přestože je hra z Bradavic pořád ještě v předběžném přístupu (pro dražší edice) a standardně vyjde až zítra, tak je nad slunce jasné, že nic silnějšího ještě neměli.

Hogwarts Legacy s téměř půlmilionem PC hráčů v tu samou chvíli nechalo daleko za sebou F2P MultiVersus (153 tisíc), Lego Star Wars Skywalker Saga (80 tisíc) a Middle-Earth: Shadow of War (68 tisíc).

Predikce analytiků, že počáteční prodejnost by klidně mohla dosáhnout 10 milionu kusů, když se započítají i PS5 a Xbox Series verze, tedy nejsou vůbec mimo. Ačkoli tady bude trochu ubližovat, že PS4 a Xbox One verze sklouzly až na duben, a bude tedy v prvotním odbytu chybět jejich početná uživatelská základna.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments