If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Homefront PC fotoseriál

Snáze vstřebatelný doplněk recenze před týdnem.

V pátek přišla na PC/PS3/X360 trh akční FPS Homefront, které jsme v recenzi před týdnem udělili známku 7/10. Článek tedy ještě doplňujeme fotoseriálem z vytípaných obrázků z počítačové verze, která u nás jako jediná obdržela české titulky. PC verze nevypadá věru zle a samozřejmě je ze všech podporovaných platforem nejhezčí. Přitom vám na kvalitní detaily postačuje sestava s procesorem alespoň na 2,4 GHz, 2 GB RAM, grafickou kartou s 256 MB RAM a podporou Shaderů 3.0. Hra si rezervuje na pevném disku 10 GB místa.

V singlu není hra nijak hardwarově náročná, na trochu výkonnější sestavě (C2D 3.0 Ghz, 3 GB RAM, GTX-260 896 MB) framerate při nejvyšších detailech (4x AA) na 1680x1050 dává bez cukání kolem 40-50 FPS. Ovšem v multiplayeru už je mnohem náročnější, tam klesá FPS až na 30 s tím, že seance často nepříjemně lagují, což je i nevyladěním MP kódu současné verze.

Pro aktivaci počítačová verze vyžaduje ověření a účet na Steamu. Bez připojení k internetu tak nelze hru ani nainstalovat. Zde ovšem pozor! Kromě nutnosti založení účtu na Steamu, ověření přes něj a zadání klíče, se z DVD krabicové verze hry instaluje zhruba jen polovina potřebných dat. Po jejich zkopírování si navíc musíte ze Steamu stáhnout ještě tu druhou polovinu, což je skoro 5 GB! A aktualizace to v tomto případě asi není, protože na kartě hry ve Steamu zatím žádná není uvedena. Bez stažení dalších dat není hraní dovoleno.

O této překážce se navíc na obalu nikde nepíše. Pokud máte velmi pomalé připojení (což někdo ještě stále má), hru si ani nezahrajete, nebo ji budete hodiny stahovat, než ji vůbec spustíte. Problémy mohou dělat také přehlcené servery Steamu, což zapříčiní, že instalaci ani nespustíte, jak se autor sám přesvědčil. Další informace o způsobu instalace a zamyšlení nad oprávněním k reklamaci takového produktu, pokud jej nenainstalujete nebo nemůžete stáhnout, naleznete na jeho blogu.

Comgad u nás hru vydal v jeho podání tradičně kvalitní a široké DVD krabičce s papírovým přebalem, jak ukazuje jeden ze snímků. Následující obrázky, pořízené Eurogamerem již dříve z anglické verze, ukazují průběh hraní celé singleplayerové kampaně, tak i multiplayer na PC:

Snímek prodávané české PC verze hry. Z disku se kopíruje pouze zhruba polovina potřebných dat hry, zbytek si musíte ještě stáhnout, jinak nelze vůbec hrát.
Úvod celé kampaně - okupační správa si pro vás přijde a pošle vás do lágru. Tam ovšem už nedojedete...
Hra rozhodně není pro slabé nátury. Zpočátku budete často svědky hrůzných činů okupantů, jako zde, kdy děcku před jeho zraky postřílí celou rodinu.
Kromě úhlavního nepřítele Korejců, v kampani potkáte také ozbrojené domácí bojůvky, jimž okupace trochu vlezla na mozek a obrátily zbraně i proti svým.
Jedna ze tří unikátních lokací ve hře: typická americká country. Někde za kostelem se má ukrývat vrtulník, který nutně potřebujete pro záškodničení.
A ve věži onoho kostela si jako odstřelovač v jedné misi také pěkně zastřílíte na nepřátele pod vámi.
Asi nejlepší mise kampaně, kdy se partyzánský útok ukradeným napalmem ne zrovna dvakrát povede. Za chvíli nastane šílený masakr...
Rianna je hezká a navíc velmi citlivá partyzánka, takže se ani nedivte, že jí budete se svojí postavou stále v patách. Operovat budete vždy v malém týmu spolubojovníků.
Tagged With
About the Author

Michal Jonáš

Contributor

Comments