Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tvůrce Homefrontu přechází k UbiSoftu

Co vše vyplynulo ze zavření studia Kaos?

Když je nějaká hra skutečným úspěchem, asi její tvůrce neodměníte zavřením jejich studia a převelením vývoje pokračování úplně jinam, že? Přesně to učinili THQ, když před pár týdny zavřeli studio Kaos v New Yorku i jejich britskou pobočku, aby přesunuli budoucnost této série do THQ Montreal, kterému šéfují bývalí tvůrci Assassins Creed původem z UbiSoftu (detaily).

Vypadá pak trochu jako odplata, když dlouholetého šéfa vývojářů Homefrontu Davida Votypku ze zavřených Kaos Studios nyní přetáhl k sobě právě UbiSoft. Od minulého měsíce je kreativním ředitelem v UbiSoft Red Storm v Severní Karolíně, které dokončuje Ghost Recon: Future Soldier. A bylo by zvláštní, kdyby za sebou nepřivedl další tvůrce Homefrontu, aby se tu spolu nepodíleli na spekulovaném pokračování Rainbow Six.

Z toho v podstatě vyplývá, 1) že na Homefrontu nebo na vztazích mezi tvůrci a vydavatelem bylo navzdory slušné prodejnosti a silným výrokům ze strany THQ něco shnilého (možná pramenící z prapůvodu těchto lidí na modařské scéně, když se proslavili Desert Combat modifikací pro Battlefield?) a 2) že pokračování Homefrontu bude něčím jiným než jednička, resp. od jiných lidí, asi něco jako tomu bylo u Far Cry 1 (od Cryteku) a Far Cry 2 (od UbiSoftu).

Read this next