Skip to main content

Hráči GTA Online si stěžují, že nemohou přenést profily na PS5 a Xbox Series

Také si vše pořádně promyslete.

Ani další velká premiéra Rockstaru se neobešla bez určitých technických potíží, podobně jako před Vánoci s remastery tří starých dílů, přestože šéf Take 2 ujišťoval, že tehdy šlo o ojedinělý případ.

Dnes vycházející vylepšené verze Grand Theft Auto 5: Expanded and Enhanced a GTA Online ve verzích pro PlayStation 5 a Xbox Series mají problém s přenosem profilu z dřívějška.

Pokud některý z hráčů GTA Online v minulosti přenesl svůj profil z PS4 či Xbox One verze hry na PC, pak nemůže použít nástroj pro přenos profilu na PS5 a Xbox Series.

Mnozí jsou kvůli tomu samozřejmě naštvaní, ale výrobce už o všem ví, je to chyba a pracuje na nápravě, leč zatím není známo, kdy bude k dispozici (patrně otázka maximálně pár dnů).

Podpora Rockstaru konkrétně uvedla: "Zabýváme se problémem s migrací profilů, který je momentálně blokován pro ty uživatele na PS4 a Xbox One, kteří už své savy přenesli na PC".

Oficiální návod pomáhající s migrací jinak varuje, že jakmile si profil přenesete ze starých konzolí na ty současné, tak ten původní na PS4 a Xbox One už logicky nebude k dispozici na původních konzolích.

Fakt, že staré profily jsou smazány, jsou o to horší v tom, že GTA Online nepodporuje cross-play, a to ani v rámci jedné rodiny konzolí. Čili transfer profilu si nejprve pořádně promyslete, protože když tak jednorázově učiníte, není už cesta zpět, abyste mohli dál hrát s vašimi kamarády na původní konzoli (pokud oni neupgradují na novou verzi hry společně s vámi).

Migraci lze provést přes GTA Online stránky či menu s pauzou hry, pokud jste přihlášeni do služby Rockstar Games Social Club na vámi preferované konzoli.

Ohledně nezvyklé cenové politiky a tříměsíční slevě pro zakoupení GTA5 ve vylepšené verzi jsme psali nedávno zde.

Read this next