Skip to main content

Jak dopadl XCOM: Enemy Unknown v zahraničních recenzích?

U nás dostala hra devítku, ale co jinde?

V recenzi českého Eurogameru dostalo XCOM: Enemy Unknown od Martina Freye hodnocení 9/10. Jak si ale daří u zahraničních recenzentů? Ti jsou podle všeho také nadšení.

Jindy přísný časopis Edge dal hře hodnocení 9/10 a píší, že "snaha zachránit Zemi před destrukcí je stejně tak složitá, jako to bylo v roce 1994". Je podle nich snadné odsoudit Zemi k zániku, pokud budete dělat od začátku špatná manažerská rozhodnutí. Pokud ale přijdete na správný systém, budete se cítit jako největší hrdina na světě.

I jindy hodně přísný britský Eurogamer dal hře hodnocení 9/10. "Tvůrci si dali obrovskou práci s atmosférou a zaměřili se i na ty nejmenší detaily - ať už jde o občasné rozhovory, které zaslechnete na své základně, pamětní místnost za padlé bojovníky a spousta dalších věcí."

Další přísní hoši z Destructoidu také ohodnotili hru devítkou. "Nejprve jsem byl zklamaný, že XCOM nemá skvělý příběh, ale postupem času se začal utvářet můj vlastní příběh."

Na Metacritic má hra v současnosti průměrné hodnocení 90 ze 100 a nejhorší známku má 8/10. Takže ano, XCOM: Enemy Unknown byste si měli rozhodně pořídit, pokud máte rádi strategické hry.

Read this next