Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak Marvel's Avengers a Tony Hawk bodují v britské hitparádě?

+ pokles krabicovek NBA.

Začátek září byl silný na premiéry nových her, takže pohled na čerstvý žebříček prodejnosti ve Velké Británii je obzvlášť pikantní. Jako vždy platí, že jsou do něj počítány jen ustupující krabicovky. Tudíž není tak úplně reprezentativní, když v něm digitálky chybí, určitým indikátorem komerčních výsledků ale je.

Marvel's Avengers se tam prodalo 56 tisíc kusů, což je třetina Spider-Mana před dvěma lety, ale prakticky úplně stejně jako Shadow of the Tomb Raider též od Crystal Dynamics (55 tisíc). 73 procent odbytu zařídily krabicovky pro PS4, 27 procent ty pro Xbox.

Vzhledem k částečné online povaze této hry a dlouhodobým zásobování obsahem zdarma zatím nelze vyvozovat nějaké závěry, ty se vykrystalizují až časem. Anthem dopadlo při startu hůře (42 tisíc) než Avengers, The Division 2 podobně (55 tisíc), naopak třeba Assassins Creed Odyssey (72 tisíc) a Star Wars Jedi: Fallen Order (87 tisíc) lépe.

Velkým úspěchem je Tony Hawk Pro Skater 1+2 remake, byť skončil na druhém místě. Jde o nejlépe prodávaný díl série minimálně od roku 2006, s nárůstem o 448 procent oproti Tony Hawk Pro Skater 5. Podíl verzí je totožný co u Avengers, 74% PS4 vs. 26% X1.

Hůře, než se předpokládalo, dopadl basket NBA 2K21, meziročně propad krabicovek o 37 procent oproti NBA 2K20. Tady to asi bude tím, že spousta lidí si raději počká na nextgen verzi, nebo se jim možná nelíbí to zdražení o deset dolarů a s tím spojená kontroverze.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Marvel's Avengers

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments