If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Square Enix prý měli na Avengers a Guardians of the Galaxy prodělat 200 milionu dolarů

+ údajně je měla koupit Sony?

Není to oficiální informace, leč je docela uvěřitelná. Square Enix prostě moc neuměli zacházet se svými studii na Západě, i s herními sériemi pro hardcore hráče mimo japonský trh, takže se jich včera zbavili.

Analytik herní branže David Gibson na svém Twitteru napsal, že tento japonský vydavatel prý měl prodělat na dvou hrách s licencí od Marvelu - tedy na onlinovce Avengers a na loňské akční adventuře Guardians of the Galaxy - až 200 milionu dolarů.

To má údajně vysvětlovat, proč byla prodejní cena pro skupinu Embracer tak relativně nízká, těch 300 milionu dolarů, v čemž jsou práva na Tomb Raidera, prodej starších back-catalogových her i několik velkých studií čítajících přes tisíc zaměstnanců.

Square Enix tedy i po této zkušenosti nespatřovali velký potenciál v příštích čtyřech AAA titulech od Eidos Montreal i Crystal Dynamics. Naštěstí skupina Embracer, majitel THQ Nordic a Koch Media, to vidí úplně opačně, leč varuje, že si na nové díly her jako Thief či Deus Ex počkáme minimálně pár let.

Věrohodný redaktor a insider Jeff Grubb z VentureBeat k tomu přinesl ještě jiný výživný drb.

Prý zaslechl, že Sony měla pokukovat po akvizici Square Enix. Nedokáže to ale potvrdit z vícero různých zdrojů.

Tím, že Square Enix prodali zmíněná studia a práva na několik nejaponských sérií, prý mohli chtít docílit svého zeštíhlení, aby byli lépe připraveni na svůj odprodej nějakému novému majiteli - ať už to bude Sony nebo kdokoli jiný. Šance na jejich převzetí prý tímto krokem dost vzrostla.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Guardians of the Galaxy

Video Game

Marvel's Avengers

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments