If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jak se budou lišit staré verze Need for Speed Rivals od nextgenu?

Asi co u Watch Dogs, ale sami tvůrci zatím netuší.

Lační po informacích, jestli na podzimní hry ještě naposledy vystačí dýchaviční dědečci PlayStation 3 a Xbox 360, nebo zda bude rozdíl v úrovni her natolik markantní, aby se vyplatilo ihned pořídit nové konzole? Ani tvůrci letošního NFS ze švédských Ghost Games zatím nedokázali poskytnout jednoznačnou odpověď.

"Nextgen a oldgen verze Need for Speed: Rivals se budou lišit po vizuální stránce, možná v počtu hráčů, ale možná také ne. Technicky můžeme do hry zabudovat spoustu hráčů, s výkonem nových konzolí to je hračka. Avšak někdy to nemusí být vyloženě správné řešení, takže zatím zůstáváme u zobrazení šesti hráčů," odpověděli v rozhovoru pro DigitalSpy.

Zdá se tedy, že ani vývojáři pár měsíců před vydáním vůbec netuší, jak to vlastně dopadne. Možná nakonec mohou být všechny verze v počtu hráčů totožné, říkají. Jinak z bonusových funkcí počítají se sdílení videí a různými drobnostmi, o kterých zatím nesmějí mluvit.

Že by snad záleželo na tom, co jim na poslední chvíli nařídí vedení vydavatele (v tomto případě EA)? Jestli mají nextgen verze opatřit mraky klíčových rozdílů, pokud by je zrovna potřebovali masivně tlačit? Nebo je naopak uměle učiní méně atraktivními, aby tím zákazníky přinutili spíš sáhnout po starých dobrých PS3/X360 verzích, na nichž všichni zúčastnění vydělají více?

Scénář, kdy by PS4 a Xbox One panoval nedostatek kusů a bylo by pro EA výhodnější schovat si nějaké zásadní nextgen vlastnosti až na příští rok, není vůbec nereálný. Ne že bychom to chtěli komukoli podsouvat, ale z těchto neurčitých vyjádření pouze o drobných rozdílech od všech firem to s přínosem nextgenu nevypadá růžově, alespoň pro letošek.

"PS3 a X360 jsou pořád velmi dobrými stroji a víme, že řada lidí nemá peníze na nové konzole. Takže určitě nenastane šílený scénář, že by pro ně Need for Speed od příštího roku úplně přestalo vycházet," naznačili možné rozuzlení tajenky tvůrci Rivals.

Více o NFS: Rivals v našich E3 dojmech a zajímat vás mohou i rozdíly mezi nextgen a oldgen verzemi Watch Dogs.

Comments