Skip to main content

Kapacita PlayStation 5 se prý bude moci zvětšit v létě

Interní úložiště.

Vzhledem k tomu, že konzole jsou stále vyprodané a nelze navýšit jejich výrobu, byla tato otázka stranou zájmu. Sony proto zatím ani neposkytla seznam nějakých certifikovaných externích SSD, jak o tom mluvila koncem loňského roku.

Nyní se toto téma začíná znovu přetřásat v médiích. Nejen kvůli včerejší zprávě, že Call of Duty: Cold War se společně s Warzone a všemi rozšířeními nevejde na PS4 500GB harddisk konzole, nýbrž díky neoficiálnímu zjištění od Bloombergu.

Jeho report praví, že Sony prý umožní navýšení kapacity úložiště někdy o těchto letních prázdninách.

Podpora dodatečných disků má přijít souběžně s novým updatem firmware, který také odemkne vyšší rychlosti chladiče, aby se zabránilo eventuálnímu přehřívání PS5.

Pokud zvěsti Bloombergu nelžou, uživatelé konzole po vydání zmíněného firmware budou moci sundat plastický kryt PS5 a zapojit dovnitř nové úložiště. Pokud se o to někdo amatérsky pokusí nyní, konzole už nenaběhne, taková je nynější ochrana proti zásahům zvenčí.

Sony to zatím nekomentovala, jen dříve prohlásila, že pracuje na podpoře M.2 SSD rozšíření pro PS5. Zatím lze problém s nedostatkem místa řešit jedině přes uschování (dočasné přemístění) PS5 her na USB disk, odkud je ovšem nelze hrát kvůli jeho pomalé rychosti.

Read this next