If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pokračuje spor Infinity Ward s Activision

Možné důvody vzájemného rozkolu.

Na serveru Binge Gamer se objevila lehce zmatečná zpráva, snažící se poodhalit zákulisí aktuálně probíhající kauzy propouštění v Infinity Ward, tedy současných rozporů mezi IW a jejich vlastníkem - firmou Activision.

Ponejprv, IW mají být údajně minimálně částečným vlastníkem práv na sérii Call of Duty. Za druhé, IW mají být navzdory tomu, že jejich majitelem je řadu let spol. Activision, podobně autonomní, jako kupř. Blizzard.

Ale co hlavně, že v Activision mají za to, že za jejich zády údajně vyjednávali s konkurenčním vydavatelem, pod něhož by eventuálně přešli. Čehož důsledkem je vyhazov vedení, jakkoliv by jejich kontrakt stejně brzy vypršel - v říjnu tohoto roku.

Další nezodpovězenou otázkou jsou ještě poplatky - podíly ze zisku, které by v IW měli za Modern Warfare 2 vyinkasovat, ale dosud k tomu nedošlo. Příčina sváru? Finanční podmínky ovšem nejsou známé, takže jde o další z otazníků… a současně další střípek do mozaiky, která stále nedává příliš smysl.

Nicméně všechno tohle jsou pořád jenom podivné drby ze zákulisí, kde se dohledat pravdy je obtížné. Sami se můžete konečně přesvědčit tady.

Comments