Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdy bude doma Dragon Age a půjde hrát?

Situace okolo vydání a ochrany s aktivací.

Narozdíl od většiny ostatních EA her, u nichž vychází všechny verze naráz, je to s Dragon Age 2 jiné. Hráči na konzolích jsou zvýhodněni nejen jistými ústupky v designu hry, nýbrž i tím, od kdy mohou začít hrát.

Dragon Age 2 ve verzích pro PS3 a X360 (naše recenze) prodává Xzone i další domácí obchody již od začátku tohoto týdne. Lidé s předobjednávkami ho obdrželi již v úterý a nic jim v současné době nebrání v hraní.

U PC verze to je trochu složitější kvůli existenci dvou edic (základní a BioWare Signature), které EA postupně rozeslalo prodejcům o něco později. Každopádně v případě předobjednávky na Xzone byste ať jednu či druhou měli mít doma nejpozději ve čtvrtek, pokud ne ještě dnes. A být tak předem připraveni na možnost začít hrát.

V tomto směru totiž není kam spěchat, protože Dragon Age 2 na osobním počítači by mělo jít jednorázově aktivovat a hrát asi až od půlnoci na pátek 11. března (=oficiální den vydání).

Takový je alespoň plán, který se může pod vlivem již nastalých nejmenovaných událostí změnit, jako se to přihodilo v podobných případech v minulosti. BioWare tomu říkají tzv. Release Control, podobný princip jako byl třeba u Half-Life 2 či BioShocku 1 (více informací o DRM).

Každopádně fóra se dnes hemží naštvanými hráči, kteří již mají originálku Dragon Age 2 pro PC v rukou (díky tomu, že EA vyšli vstříc obchodům a vzali v potaz čas nutný na expedici/doručení), ale ještě ji nemohou hrát, zatímco nepoctivci už ano.

Na druhou stranu je potřeba dodat, že výrobci se tento způsob ochrany s aktivací až v den vydání velmi osvědčil. Protože nebýt jeho, byla by PC verze venku již od konce minulého týdne (jako plně funkční obě konzolové) a uškodilo by to jejím prodejům výrazněji, než když se objevila "až" včera.

Nový startovní trailer z dneška

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Dragon Age II

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments