If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kdy bude doma Dragon Age a půjde hrát?

Situace okolo vydání a ochrany s aktivací.

Narozdíl od většiny ostatních EA her, u nichž vychází všechny verze naráz, je to s Dragon Age 2 jiné. Hráči na konzolích jsou zvýhodněni nejen jistými ústupky v designu hry, nýbrž i tím, od kdy mohou začít hrát.

Dragon Age 2 ve verzích pro PS3 a X360 (naše recenze) prodává Xzone i další domácí obchody již od začátku tohoto týdne. Lidé s předobjednávkami ho obdrželi již v úterý a nic jim v současné době nebrání v hraní.

U PC verze to je trochu složitější kvůli existenci dvou edic (základní a BioWare Signature), které EA postupně rozeslalo prodejcům o něco později. Každopádně v případě předobjednávky na Xzone byste ať jednu či druhou měli mít doma nejpozději ve čtvrtek, pokud ne ještě dnes. A být tak předem připraveni na možnost začít hrát.

V tomto směru totiž není kam spěchat, protože Dragon Age 2 na osobním počítači by mělo jít jednorázově aktivovat a hrát asi až od půlnoci na pátek 11. března (=oficiální den vydání).

Takový je alespoň plán, který se může pod vlivem již nastalých nejmenovaných událostí změnit, jako se to přihodilo v podobných případech v minulosti. BioWare tomu říkají tzv. Release Control, podobný princip jako byl třeba u Half-Life 2 či BioShocku 1 (více informací o DRM).

Každopádně fóra se dnes hemží naštvanými hráči, kteří již mají originálku Dragon Age 2 pro PC v rukou (díky tomu, že EA vyšli vstříc obchodům a vzali v potaz čas nutný na expedici/doručení), ale ještě ji nemohou hrát, zatímco nepoctivci už ano.

Na druhou stranu je potřeba dodat, že výrobci se tento způsob ochrany s aktivací až v den vydání velmi osvědčil. Protože nebýt jeho, byla by PC verze venku již od konce minulého týdne (jako plně funkční obě konzolové) a uškodilo by to jejím prodejům výrazněji, než když se objevila "až" včera.

Nový startovní trailer z dneška
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments