Skip to main content

Kolik pirátů Machinaria se amnestovalo?

Akce byla pro velký úspěch prodloužena.

České Machinarium od Jakuba Dvorského se během akce „Pirate Amnesty" prodalo přes 17 tisíc kopií. Akce začala 5. srpna a měla skončit již 12. srpna, ale pro velký úspěch je prodloužena až do 16. srpna.

Jakub Dvorský zveřejnil na oficiálním blogu Amanity i podíly jednotlivých zemí, ze kterých si hráči Machinarium během pirátské amnestie kupovali. Největší podíl má Amerika, která se na těchto prodejích podílela 39.4 procenty. Na druhém místě je Anglie s 11.5 procenty. Třetí místo okupuje Německo se 7.2 procenty. Česká Republika je až na 15. místě s 0.8 procenty. Slovensko je na 34. místě s 0.2 procenty.

Pirátská amnestie byla původně akcí, jak si zlegalizovat nelegální kopii hry. Mahinarium totiž neobsahuje žádnou ochranu a Jakub dvorský odhaduje, že pouhých 5 – 15 procent hráčů si hru skutečně koupilo. Jak se Machinariu dařilo za plnou cenu přesně nevíme, ale Jakub Dvorský nám v dubnovém rozhovoru prozradil: „Přesný číslo nevím, ale je už venku přes sto tisíc legálních kopií, což není vůbec špatný číslo, vzhledem k tomu, že do marketingu jsme neinvestovali prakticky nic."

Machinarium za 5 dolarů si tak stále ještě můžete koupit, akce trvá do 16. srpna. Za pět dolarů získáte 3 verze hry (Windows, Mac, 32bit Linux) a soundtrack. Po ukončení amnestie se bude Machinarium opět prodávat za původní cenu 20 dolarů.

Read this next