Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Proč není kooperace v Modern Warfare 2?

Zkazil by se tím prý zážitek hráče.

V Call of Duty: Modern Warfare 2 nebude žádná možnost hrát singleplayer mise v kooperaci s dalším hráčem, i když se většina misí plní ve více lidech. Proč tomu tak je vysvětlil Rob Bowling z Infinity Ward. Původně měla ve hře kooperace být, ale nakonec usoudili, že by "pokazila zážitek" z hraní.

Ve finální hře jsou nakonec speciální Spec Ops mise, tedy speciální kola vytvořená pro kooperační hru jak online, tak offline s pomocí rozdělené obrazovky. Nelze ale ve více hráčích hrát singleplayer část hry.

"Nejprve jsme na tom dělali, chtěli jsme kooperaci celé hry, ale nakonec z toho vznikly Spec Ops mise," říká Bowling. "Šlo o zážitek při hraní, kooperativní hra z příběhu a z kino zážitku hráče dost ubírala. Nefungoval příběh, načasování událostí, prostě všechno, na čem jsme tak pracně dělali. Jednoduše to kazilo zážitek, kterého jsme chtěli docílit. Tak jsme kooperaci dali pryč a pořádně jsme doladili hru pro jednoho."

Spec Ops vznikl právě z těch lepších částí původní kooperace. "Byly tam momenty, které byly nesmírně zábavné pro dva hráče, tak jsme je vzali a přesunuli do Spec Ops," vysvětluje dále Bowling. "Můžete tam odehrát některé momenty přímo ze singleplayeru, přímo upravené na kooperační hru."

Read this next