Skip to main content

Levnější X360 Slim a ceny pro Evropu

Bude cena Kinect vyšší než Move?

Microsoft zatím představil Xbox 360 v nové verzi pouze coby nejvyšší třídu své konzole. Nižší verze, např. Arcade, zůstávají i nadále ve starém, bílém provedení. Na levnějších variantách nového Xboxu se pracuje.

S příchodem nového Xboxu (v USA již příští týden), se všechny stávající modely dočkají snížení ceny. Xbox 360 Arcade bude v Americe stát o 50 dolarů méně, tedy 150 dolarů. Xbox 360 Elite se také dočká sražení ceny o 50 dolarů, tudíž bude stát 250 dolarů. Nový Xbox 360 bude stát 299 dolarů.

Cena nového Xboxu 360 pro Evropu bude činit 249 euro a v Evropě bude k dispozici 16. července. O snížení cen stávajících Xboxů pro Evropu se Microsoft bohužel nezmínil, ale dá se očekávat podobný postup, jako v Americe.

S tím se pojí i cena Kinectu – Microsoft zatím nic oficiálně neoznámil. V zákulisí koluje především suma 149 dolarů, která je podle některých lidí z branže pravdivá. Za 149 dolarů Kinect nabízí i herní řetězec GameStop.

Aaron Greenberg, šéf Xboxu a Xbox Live v zápětí tweetnul, že: „Žádná cena pro Kinect zatím nebyla oznámena. Odhady obchodní ceny jsou čistě spekulativní. Finální cena a detaily balení nejsou ještě rozhodnuty.“

Ze strany Microsoftu je logické neoznamovat cenu nyní, ale počkat si na tiskovou konferenci Sony. Tam by měla být oznámena cena konkurenčního pohybového ovladače Move. Microsoft tak jednoduše bude moci reagovat na cenovou politiku Sony tak, aby mohl být jeho Kinect konkurence schopný. Pokud by Move stálo například 50 dolarů i s hrami, nemůže si Microsoft dovolit prodávat Kinect za 150 dolarů. Kinectu se dočkáme 4. listopadu tohoto roku.

Read this next