Skip to main content

Mashinky dostaly čtvrtou epochu

Výčet spousty obsahu a změn.

Brněnský nezávislý vývojář Honza Zelený oznámil, že vypustil zásadní aktualizaci tycoonu Mashinky (Alza.cz).

Jedná se o čtvrtou epochu do hry, která je již venku a přináší spoustu nového obsahu.

Níže z ní vidíte krátký teaser, obrázky a oficiální výčet změn.

Watch on YouTube

Nový průmyslový řetězec - 2 nové materiály: Písek a Ocel. Nové budovy: Pískovna s 2 rozšířeními a Ocelárna se 3 rozšířeními. Nové vzorce a rozšíření Slévárny a Továrny na zpracování oceli do žetonků a zboží. Zpracování ropy bylo také znovu vyváženo, ropné vrty mají další rozšíření.

Nové úkoly - 7+ nových úkolů, 2 staré úkoly byly vylepšeny. Dokončili jsme zcela nový řídící skript, takže se nové úkoly budou přidávat daleko snadněji a zvýší to i jejich rozmanitost.

Nové lokomotivy a vagonky - Jelikož jsme v pokročilé době dieselů, ve hře se objevily 4 nové rychlé dieselové mašiny. Přidali jsme také 4 unikátní verze už známých lokomotiv jako odměnu za některé úkoly (a jedna je opravdu unikátní a nádherná). Do hry přibyly i nové vagonky na písek a ocel, plus jeden na železo, o který si napsala komunita.

Nová mapa - Jedna velká (512) mapa nazvaná "Island". Update všech stávajících map s ohledem na průmysl 4té epochy.

Nová funkcionalita - Budovy mají nově vlastní kamery, podobně jako vagonky a lokomotivy (172+ ručně vytvořených pozic pro všechny budovy a rozšíření budov, takže můžete například vylézt na komín továrny a dívat se na projíždějící vlaky, nebo i nahlédnout do některých budov). Nyní můžete jednoduše duplikovat již existující vlaky, ať už stojící v depu, nebo jedoucí po krajině a to včetně jejich seznamu příkazů. Všechny kamery mašin a vagonků, stejně jako kamery v budovách mají i předpřipravený směr a zlepšilo se i přepínání mezi jednotlivými kamerami.

Malá vylepšení - Mnoho nových skriptových funkcí, díky kterým budou úkoly ještě zajímavější a rozmanitější (část nové funkcionality je již v úkolech 4. epochy). Vykreslování krajiny už dokáže do terénu dělat otvory, které jsme hned využili pro vykreslování např. pískovny. Znovu-vyvážení parametrů lokomotiv a vagonků. Odemčena nová možnost v nastavení obtížnosti: Cena paliva. Interiér a 3D kola u lokomotivy Porter a jedné unikátní (u všech nově vytvořených je to už samozřejmostí). Přibyla i zpráva o vlaku, který zrovna dorazil podle příkazu do depa:)

Opravy - Mnoho oprav včetně hledání trasy vlaků, automatické seznamy příkazů, návěstidla, úkoly, vizuálních problémů, generování pošty, převodů k/h a mil/h, zarovnání textu úkolů včetně ikonek a tlačítek. Opravena i otravná zpráva o zaplnění skladů ve stanicích. Startovní obrazovka vždy začne na primárním monitoru a hra i správně detekuje odpojení jednoho z monitorů.

Read this next