Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Notně přepracovaná města v domácím tycoonu Mashinky

Důležitý update.

Domácí vývojář Honza Zelený vypustil důležitá "City update" Mashinky, která zásadně vylepšuje města ve hře.

Od základu přepracovává města ve hře. Obsahuje přes 50 nových budov (několik úrovní pro každou obytnou budovu, funkční stavby rozšiřující město nebo třeba několik dekorativních staveb). Městské domy se mění nejen při vylepšení, ale vizuální změnou projdou i při postupu do novodobější části hry.

Watch on YouTube

Nyní máte možnost přímo ovlivňovat rozrůstání města a pomáhat tak místním zastupitelům s urbanistickými plány. Stejně tak můžete některé oblasti pro novou výstavbu zakázat a ušetřit tak nové osadníky znečištění a hluku od přilehlého průmyslu. K tomu všemu využijete nejen stavbu silnic pro nové ulice, ale především celou řadu rozšiřujících budov rozdělených do několika skupin podle druhu vlivu na okolní budovy.

Základní je občanská vybavenost (tedy škola, nemocnice, policie nebo hasiči). Postupem času se odemknou rozšíření města pro relaxaci (park, galerie, nebo třeba různá sportoviště). Poslední skupinou jsou budovy pro luxusní klientelu, jako například prodejna drahých automobilů značky Brm.

Díky těmto sférám vlivu se okolní budovy mění na větší a mohou na konci hry dosáhnout až 4. úrovně, která je reprezentovaná mrakodrapem. Spolu s tím se zlepšují jejich vzorce a mohou generovat podstatně více cestujících. Nebude to ale snadný úkol a zkomplikovat ho umí i zóna znečištění kolem průmyslových budov, kde jsou všechny budovy odsouzeny setrvat pouze na první úrovni. Některé další oblasti se pak používají k určení, kde by se mělo město rozrůstat nebo kterým oblastem se při výstavbě obytných budov naopak vyhnout.

Nová aktualizace také přináší přepracovaný generátor měst, který je nyní schopen používat mosty, tunely, otáčet budovu směrem k silnici, rozrůstat město i za železničními přejezdy nebo upravovat terén. Vytváří tak hezčí a realističtější města. K tomu využívá i například různé úrovně chodníků, naznačující "spokojenější" městské části. Vše by mělo jako vždy fungovat i na starší uložené pozice a tak Vám nic nebrání opět naskočit na vlak a svézt se na tomto českém tycoonu.

Read this next