Skip to main content

Modern Warfare 2 na PC později?

Žádný důvod k panice, jen o dva týdny.

Neznámému britskému webu Electronic Theatre se do rukou dostal aktuální release-list Activision Blizzard. Z něj vyplývá novinka, že PC verze Modern Warfare 2 měla být posunuta z původního 10. listopadu o dva týdny dozadu na 24. listopadu. Termín konzolových verzí zůstává netknutý.

Výrobce tuto změnu svého plánu zatím nijak nekomentoval, takže ani nemůžeme znát důvody, které by ho k tomu vedly. Dá se čekat svedení odsunu na nutnost dodatečného vylaďování hry pro tisíc a jednu různých možných konfigurací PC.

Patrně ale ve skutečnosti půjde o snahu zajistit co nejhladší start X360 a PS3 verze, jak to jen jde, protože ty v prvních týdnech prodeje vydělají zdaleka nejvíce. A hlavně o obavy z vysoké míry pirátství PC verze, kvůli čemuž si majitelé osobních počítačů déle počkají i na Borderlands nebo Assassins Creed 2.

Ačkoli samozřejmě nelze čekat, že by tento fakt někdo oficiálně přiznal, nebo že by snad někdo připustil, že na X360 se poslední dobou nepirátí o nic méně. Avšak pravdou je, že většina jeho majitelů si hry pořád ještě kupuje, narozdíl od opačné situace na PC.

Read this next