Skip to main content

Na Far Cry 6 se podílí více než čtvrtina UbiSoftu

Rekordní počet studií?

Nevyvolá to takový rozruch jako před lety, když jsme se něco obdobného dozvěděli poprvé. Je to zkrátka moloch, kterému mohou menší studia jedině závidět, jaké zázemí si postupně vytvořil. I to bývá častý argument, proč v některých menších hrách není zahrnuto tolik herních systémů nebo takový otevřený svět jako od tohoto výrobce.

Na kubánském Far Cry 6, které vyjde už začátkem října, pracuje celkem 12 studií UbiSoftu.

Tím hlavním je to v kanadském Torontu, kterému sekundují pobočky v Montrealu, Kyjevě, Berlíně, Šanghaji, na Filipínách, v Bukurešti, Pune, Oděse, Winnipegu, Montpelieru a Quebecu.

Odkryl to zvukový ředitel Eduardo Vaisman na Twitteru.

Může se to zdát jako hodně studií, leč není to úplný rekord - tím byl Assassins Creed Valhalla, na němž loni a v předešlých letech makalo hned 15 studií UbiSoftu.

Ten jich má celkově 40 a zaměstnává přes 19 tisíc lidí. Když to tedy zohledníte, značí to, že na šestém Far Cry nějakým způsobem pracuje nebo částečně přispívá více než čtvrtina personálu UbiSoftu. Nezbývá než smeknout pomyslný klobouk, protože souběžně zvládá dělat i na řadě jiných velkých her typu Avatar: Frontiers Of Pandora, Rainbow Six Extraction či Mario + Rabbids Sparks Of Hope.

Read this next