Skip to main content

Na Prey 2 se prý nesáhlo od listopadu 2011

Bethesda se pohádala s vývojáři na smlouvě?

Hráči byli dost potěšení, když Bethesda včera oznámila, že Prey 2 nebylo zrušeno, ale odloženo a tento rok nevyjde. Jak se ale zdá, na hře vývojářský tým nepracoval od listopadu.

Tvrdí to alespoň důvěryhodný zdroj serveru Shacknews. Vývojářský tým Human Head prý nebyl ani trošku spokojený se smlouvou, kterou měli se ZeniMaxem, majitelem Bethesdy a kvůli tomu přestali na Prey 2 pracovat v listopadu, než se vyjedná nová podoba smlouvy. Během té doby byla propuštěna část týmu, kteří pak doufali, že budou znovu najati, jakmile bude uzavřena nová dohoda. Vše vypadalo nadějně, ale v lednu 2012 přestal ZeniMax zcela s lidmi z Human Head komunikovat.

Bethesda, respektive jejich majitel ZeniMax, včera vydali zprávu, že Prey 2 "nesplňoval dostatečnou kvalitu, kterou očekávají", což by mohl být takové pošťouchnutí Human Head, se kterými se nejsou schopní domluvit na finančních podmínkách.

Podle zdroje teď není jasné, co se bude s Prey 2 dít dál, ale je velice pravděpodobné, že na hře začne pracovat úplně jiný vývojářský tým. Nebylo by to ostatně poprvé, co Bethesda přesunula vývoj nějakého titulu jinému studiu. To samé se stalo například s Rogue Warrior, na kterém dělali nejprve Zombie Studios, ale dokončovali ho Rebellion.

Prey 2 - teaser

Read this next