Skip to main content

Prey 2 pořád není oficiálně zrušeno, jen se na hře nepracuje

Už přes půl roku, takže ano… Je v podstatě zrušená.

Prey 2 nevypadalo vůbec špatně. Všechno, co měli možnost vidět novináři i herní fanoušci na E3 dávalo projektu velké naděje. Jenže pak se něco stalo a Bethesda projekt "uložila k ledu". Už je to dobrých 6 měsíců a pořád se nic nezměnilo.

Nathan Cheever z Human Head, kteří na Prey 2 pracovali, na svém Twitteru napsal tak trošku update ohledně Prey 2. Ačkoli nejde o nic nového. Zopakoval, že Prey 2 není oficiálně zrušeno. "Je pouze u ledu," říká.

V dubnu Bethesda vydala tiskovou zprávu, že vydání Prey 2 bylo oddáleno, protože "nemá kvalitativní standardy, které bychom očekávali". Jinými slovy, Bethesda začala házet na Human Head špínu. Proč by to dělali?

Jednoduše proto, že Human Head přestali na Prey 2 pracovat několik měsíců před tímto prohlášením, protože chtěli vyjednat novou smlouvu se ZeniMaxem, majitelem Bethesdy. Přišla jim náhle výrazně nevýhodná, ale ZeniMax nic měnit nechtěl a raději projekt dal k ledu, než aby měnil smlouvy.

Značku Prey 2 vlastní Bethesda, ovšem všechnu práci, kterou udělali Human Head na nedokončeném projektu, mají vývojáři. Kdyby hru dokončili na vlastní pěst, nemohla by se jmenovat Prey 2, ale musela by mít jiný název. Což by nebylo nic tak neobvyklého. Sleeping Dogs původně vznikalo jako další díl True Crimes, ale když další hru ze série Activision odmítl, vývojáři šli za jiným vydavatelem s přejmenovanou hrou.

Prey 2 - E3 trailer

Read this next