If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

BioShock 2 s prostitutkami

"Za dvacku jsem tvoje, námořníku."

Americká organizace ESRB, která hrám udílí požehnání, od jakého věku jsou přístupné, dala hře BioShock 2 dobrozdání jen pro dospělé (Mature). Pomáhá tak rodičům např. při výběru dárků pro své ratolesti. Pro nás hráče jejich výroky ale čím dál častěji slouží jako slušný zdroj předtím netušených informací. Tentokrát o neduzích a vulgaritách této podmořské akce.

Co se konkrétních příkladů násilí týče, hráč si prý může telekinezí přitáhnout protivníka blíž, aby ho proklál svým vrtákem s větším procítěním. "Krev (jen aby to nebylo něco jiného :-) potom stříká do všech stran," popisuje ESRB tento konkrétní případ.

Protivníky lze také zmrazit a roztrhat na kusy, popř. je zapálit nebo usmažit elektrickým výbojem vyslaným do vody. Během hraní se prý také tu a tam setkáte s krvavými nápisy nebo rovnou částmi masa, roznesenými po interiérech.

Starostlivým rodičům jistě nic nepřidá ani fakt, že občas ve hře narazíte na kostry ležící v kalužích krve nebo dokonce těla napíchnutá na bodláky na zdi. Nic, co bychom neznali už od dob DOOMa 3, že?

Jenže v BioShocku 2 dojde třeba i na takové scény, kdy může hráč v roli Subject Delty (tedy jednoho konkrétního modelu Big Daddyho) odložit svou doprovázející Little Sister a nechat ji "vysát" substanci ADAM z cizího těla.

"Znázornění téhle příšery, podobné malé holčičce, jak jehlou nasává tekutinu z mrtvého těla, může někoho poněkud rozrušit," volí ESRB opatrně slova. Všichni moc dobře víme, jaká nechuťárna se za tím obrazem skrývá - jedině dobře, že američtí "věkoví cenzoři" už dostali rozum a nenechají se podobnými pitomostmi vyprovokovat k tomu, aby hře například udělali zbytečně vysoké věkové omezení.

A samozřejmě by to nebyl BioShock, aby se tu neobjevily alespoň náznaky prostituce - třeba dívka, která ve čtvrti červených luceren láká hráče: "Ahoj, kolik dáš? Dvacet babek a jsem celá tvoje, námořníku." Na stejném místě pak nechybí ani reklamy nebo neonové znaky, lákající hráče do bordelu (např. pojmenovaném Evina zahrada XXX).

Pokud by vás zajímalo víc, nezapomeňte si ještě přečíst naše dojmy z hraní singleplayeru. V galerii pod článkem zase čerstvě přibyla hotová verze obalu hry, tak jak ho od 9. února budete vídat i na pultech obchodů.

Tagged With

Comments