Skip to main content

Některá žihadla v Gran Turismo 7 stojí až tisíc korun

+ originální reklama ze Singapuru.

V pátek vydané exkluzivní závody pro PlayStation už byly pořádně prozkoumány hráči, kteří se trochu pozastavují nad zabudovanými mikrotransakcemi ve hře. Ty ještě nebyly součástí review-verzí pro novináře, takže se o nich předtím nevědělo.

Abyste si mohli koupit herní měnu, tzv. kredity, zaplatíte za ni od dvou dolarů (100 tisíc kreditů) po dvacet dolarů (2 miliony kreditů).

Kredity lze samozřejmě získat i samotným hraním, nikdo vás nenutí k jejich koupi za skutečné peníze, to je pouze volitelné. Ale pokud chcete virtuálně vlastnit ta nejlepší žihadla, vyžadovalo by to opravdu hodně dlouhé hraní, takže je jasné, že spousta lidí to nevydrží a raději využijí nabízenou zkratku se zaplacením skutečnými penězi.

Například za Porsche 919 Hybrid 16 dáte 3 miliony kreditů a za momentálně nejdražší vozidlo McLaren P1 GTR '16 dokonce 3,6 milionu kreditů. Jinými slovy, pokud si ho chcete okamžitě v Gran Turismo 7 pořídit a nechcete trávit desítky hodin hraním, zaplatíte za něj na PlayStation Store téměř 40 dolarů, tedy téměř tisíc českých korun.

V dřívějším vysílání State of Play se vyskytoval historický vůz z roku 1929, Mercedes-Benz S Barker Tourer, který byl naceněn za 20 milionů kreditů, čili pokud by tato částka platila nyní a nebyla změněna, vysolíte za něj až 200 amerických dolarů, tedy 5 tisíc korun.

Fanoušci krapet nechápou, proč ta samá auta zdražila oproti minulému Gran Turismo Sport. To, co v něm bylo za pouhé 3 dolary či 5 dolarů, nyní v GT7 stojí 40 dolarů, reportují VGC. Ceny se mají dynamicky měnit v závislosti na reálných cenách těchto vozů, na čemž se podílí experti přes pojištění a odhady z Hagerty.

V Singapuru jinak k příležitosti uvedení hry na trh připravili nevšední velkoplošnou reklamu ve formě takového automatu na auta, která se nachází na stěně dvacetipatrové budovy Ten Square na Selegie Road. Vše vzniklo ve spolupráci s Autobahn Motors a inspirovalo se to jejich skutečnou prodejnou luxusních vozů ve stejném stylu:

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Read this next